Kategori | Ahmet Maranki

Ahmet Maranki Astım Bronşit Tedavisi

Astım Bronşit, ilk zamanlarda solunum güçlüğü olarak ortaya çıkan bir rahatsızlıktır. Soluk almada değil de soluk vermede bir problem vardır. Hasta gerektiği kadar hava çıkaramadığı için akciğerlerde şişme olur! Özellikle geceleri solunum güçlüğünden doğan nöbetler görülür.

Doğada astım hastaları için birçok faydalı bitki mevcuttur. Kimi bitkileri beslenme günlüğümüze eklenebilecekken kimi bitkilerin kürler halinde uygulanması sağlıklı olanıdır. Örneğin; havuç, maydanoz, semizotu, çam fıstığı, nana, sarımsak, soğan, limon, lahana, çörekotu, Astım Bronşit Tedavisinar  vs. bu tarz bitkileri salatalarımıza ilave ederek öğünlerimizde kullanabiliriz.

Ahmet Maranki Astım Bronşit Tedavisi  

Profesör Doktor Ahmet Maranki astım bronşit tedavinde uygulayabileceğiniz bazı bitkisel formülleri şu şekilde sıraladı.

Ahmet Maranki astım kürü

5-6 adet zencefil,
5-6 adet tarçın,
bir tutam ısırgan otu,
bir tutam ayva yaprağı
bir çay kaşığı karabiber

Uygulama:Malzemeleri 1.5 litre kaynar suya koyduktan sonra,kaynamaya bırakılır. Bu malzemelerden oluşturduğumuz astım kürü de diyebiliriz, bunun için. Yaklaşık olarak 15 dakika kaynatırız. Devam eden süreç de bu oluşturulan karışımı 25, 30 dakika bir süre

demlenmeye bırakınız. Bu karışımı demlendikten sonra süzerek, cam bir kavanozda saklayarak, tüketmeye başlayabiliriz. Günde 3 bardak içilmesi, uygundur. Fazlası her şeyin zarar olduğu gibi, bunun da fazlası sağlığa zararlıdır. Eğer karışım size acı gelirse, bunu bal ile tatlandırarak daha hoş bir tat sahip olmasını sağlayabilirsiniz. Bunların haricinde başka diğer bitkisel formüller şu şekildedir.

Astım tedavisinde kullanabileceğiniz bitkisel formül: 1 bardak kaynayan suya, yaklaşık olarak 10 gram ısırgan yaprağı konur, bu suyu on dakika beklettikten sonra süzün ve için. Her defasında aynı şekilde kaynatarak içebilirsiniz. Yalnız ısırgan yapraklarımızın taze olmasına özen göstermelisiniz. Günde 2 veya 3 bardak uygundur.

Bazı bitkisel çay ve kürleri;

Adaçayı: bir tatlı kaşığı kaynar suya adaçayı atın ve demleyin.10 dakika kaynatmadan demleyin ve için Nane Çayı: Sabahları kahvaltınızı yapmadan önce bir bardak nane çayı içmeniz faydalı olacaktır.

Limon-Bal: Bir tatlı kaşığı bala bir limon suyu sıkarak için

Kekik- Papatya: kekik bitkisinin ve papatyanın yapraklarından elde edilecek karışımın buharını ciğerlerinize çekin

Kahve- Çay- Kakao: İçerdiği kafein nedeniyle bronşları açıcı etki gösterir.

Isırgan Otu: Isırgan otunu bir bardak kaynamış suya atın. Bu kürü bal ile karıştırarakta içebilirsiniz.

Astım bronşit şifalı bitkiler;

Astım hastalığı bitkisel tedavisi Kür 1: 10 gram ısırgan yaprağı 1 bardak kaynar suya atılır ve 10 dakika demlenir. 3-4 bardak için.

Astım bitkisel tedavisi için Kür 2: Günde 3-4 bardak öksürük otu çayı için. Öksürük otu sinrili ot ya da kekik karışımı çayda da kullanılabilinir.

Astım tedavisi bitkisel kür 3: 5 gram ayva yaprağı ve 1 bardak kaynamış su! 10 dakika demleyin. Günde 3-4 bardak için

Astım bitkisel tedavi formül 4: 10 karanfil, 10 karabiber, 6 zencefil, 5 tarçın, 1 tutam ısrıgan otu ve 1 tutam ayva yaprağını 2 litre suyun içine atın, 10-15 dakika kaynatın. Süzün ve çayı her gün biraz ısıtarak tatlandırmak için 1 kaşık bal ilave edebilirsiniz. Günde 3 bardak içmeniz önerilir.

Yukarıda kürler halinde verilen karışımları aynı anda yapıp kullanmayınız. Her biri birbirinden bağımsız kürlerdir.

Astım Hastalığı

Belirtileri

Nefes darlığı 3 haftadan uzun süren öksürük Göğüste ıslık sesi Göğüste tıkanıklık hissidirNefes darlığı ataklar halinde gelmekte olup özellikle geceleri uykudan hastayı kaldırması tipiktir. Ataklar arasında hastanın genelde nefes darlığı yakınması yoktur. Hastaların  bir

Astım tedavi yöntemleri

Astım tedavi yöntemleri

kısmında nefes darlığı sürekli bir hal alabilir ve hastanın yaşam kalitesini bozarak sürekli geceleri uykudan uyandırmaya, iş gücü kaybına, acile başvuralara, hastaneye yatmalara neden olabilir. Astımlılarda mutlaka nefes darlığı olmak zorunda değildir. Öksürükle de seyreden astım formaları vardır. Özellikle geceleri gelen ve hastayı uykudan uyandıran öksürük, eforla gelen öksürük yakınmaları olduğunda astım olası bir tanı olarak akla gelmelidir.

Nedeni

Astım temelde genetik bir hastalıktır.  Yakın aile çevresinde astım olan kişilerde astım gelişme olasılığı daha yüksektir.  Aile yakınlarında astım olmadan da genetik bazı bozukluklara bağlı olarak astım gelişme olasılığı vardır. Ayrıca çevresel faktörlerde astım gelişiminde rol oynayabilir.

Astım ataklarının nedenleri

Astım atağında genelde  tetiği çeken bir faktör vardır. Altta yatan temel neden çoğu hastada alerji olmakla beraber en sık olarak

enfeksiyonları takiben hastalarda astım ataklarına rastlanır. Astım atağında havayollarında var olan iltihap daha da artarak hava yollarını iyice daraltır. Havayollarında balgam üreten hücrelerin salgısı artar ve  balgam tıkaçları oluşarak  hava yollarını tıkar. Ayrıca hava yollarının etrafında var olan kas lifleri kasılarak var olan patolojinin daha da artmasına ve hava yollarının daha da daralmasına neden olur.

1-Sık olarak astım atağına yol açan  etkenler şunlardır:

2-Ev tozu akarları

3-Çimen, ağaç, hububat polenleri

4-Küfler

5-Hamam böcekleri

6-Kedi, köpek, kuş gibi ev içersinde beslenen hayvanlar

7-Nezle grip gibi enfeksiyonlar

8-Sigara dumanı, odun, kömür dumanı, tezek yakma, parfüm, saç spreyleri, yemek ,boya kokuları gibi ağır kokular, otomobil içersindeki kokular,sis ve hava kirliliği

9-Psikolojik faktörler

10-Egzersiz

11-Aşırı rutubetli iklim

12-Hava ve mevsim şartlarında değişim

13-Gülme, ağlama gibi ani sık nefes alış verişini gerektiren manevralar

14-Mesleki faktörler

 

 

21 total views, 1 views today

Yazar:

- admin 1681 Yazı Gönderdi Bitkisel Tedavisi.


Yazara Ulaşın

Yorum Yazın

Bitkisel Tedavileri Hakkında

Sitemizde Yer Alan Bilgiler bilimsel veri niteliğinde değildir.Bu nedenle uygulamadan önce doktorunuzla yada bir sağlık uzmanı ile görüşmeniz önerilir.Bitkisel kür yada önerilerle ilgili uygulamalar hakkında sitemiz bir sorumluluk kabul etmez. Site Haritası için tıklayınız Sitemiz Kullanan Kişiler İçin Uyguladığımız Gizlilik Politikaları

İlgili Linkler