Kategori | Ahmet Maranki

Ahmet Maranki Boy Uzatma Yöntemleri

Boy uzaması yüzyıllar önce yaşayan atalarımız ile aramızda ki en büyük yapısal farklılık diyebiliriz. Bundan yüzbinlerce yıl önce yaşayan atalarımızın boyu bizden çok çok daha kısaydı yani boy uzaması çok daha az gerçekleşmekteydi. O zamanda atalarımızın boyları ortalama olan şuan ki boyumuzdan 30 cm daha kısaydı. Buradan anlayabileceğimiz gibi boy konusunda atalarımızdan yapısal olarak çok daha ileri bir seviyeye gelmişiz. Yine aynı şekilde bizden sonraki nesillerde bizim boyumuzdan çok daha uzun bir hale gelecekler.

Boy uzaması kızlarda 16 yaşına kadar devam ederken erkeklerde ise 18 yaşına kadar sürmektedir. Kalsiyum düzenli bir şekilde tüketildiği taktirde 25 yaşına kadar süre bilmektedir. Genetik, hormonal ve çevresel etmenlerin yanında bu dönemde uzamanıza besinlerinde önemli bir etkisi bulunmaktadır. Özellikle bu dönemlerde dengeli beslenmeye önem gösterilmelidir. Bilindiği üzere sütün kemik sağlamlığı ve boy uzamasına büyük bir etkisi vardır. Bu nedenle çocuklara ve gençlere düzenli ve yeterli miktarda süt içirilmelidir.

Ahmet  Maranki Boy Uzatma YöntemleriBoy Uzatma

Profesör Doktor Ahmet maranki boy uzamasının bitkisel formüllerle doğru yerde doğru besinlerle beslenerek mümkün olabileceğini açıkladı. Boy uzamasının genetik olduğunu düşünenler, aslında boyunun uzaması için mücadeleye girmek istemeyen insanlardır.  Büyüme ve gelişme dönemi ufaklı yaşlardan daha hızlı seyir ettiği için ileriki yaşlarda boyunuzun uzaması daha da yavaşlayacaktır.

Balık boy uzatan en sağlıklı ve doğal yollardan alınabilecek en faydalı besin kaynağıdır. Profesör Doktor Ahmet Maranki  Torik, uskumru, kefal, palamut bu dört çeşit balığı haftada 3 kez ızgara yada fırında pişirerek beslenme düzeninize katabilirsiniz. Bu beslenme şeklini 6-7 ay sürdürerek gelişiminizi gözlemleyebilirsiniz. Bu uygulamayı uygulayabilmeniz için, 13 ve 22 yaşları arasında olmanız gerekmektedir. Yaşınız ne kadar küçük olursa gelişim sürecini o kadar daha iyi etkileyebilirsiniz.

Ahmet Maranki’nin önerdiği Çocuklarda Boy Uzaması ve Kemik Gelişimine Yardımcı Çorba Tarifi :

Gerekli Malzemeler:

* İri balık kılçığı

* Marul, pazı, havuç, lahana, ıspanak, fesleğen, biberiye, sirke, limon, zeytinyağı, tuz.

Boy Uzatıcı Çorbanın  yapılışı:Bir tenereye su koyup, balık kılçığını içine atın. Sebzelerin hepsinden 2-3 dal ve diğer malzemelerin hepsini atıp kaynamaya bırakın. Bir süre kaynayan çorbanın iç?risind?n balık kılçıklarını çıkarın. Geri kalan karışımı blendırdan geçirin, afiyetle için.Her gün taze olarak hazırlanıp içilmeli.

Oldukça besleyici olan bu çorba büyükler için de faydalıdır. Kadınlarda menopoz sonrası kemik erimesine iyi gelir.

Boy uzatma kürünün uygulamasında iki kural vardır.

Birinc kural, Torik, palamut,uskumru veya kefal balıklarından birisini haftada en az 3 defa 200-250 gr buğulama veya ızgara olarak tüketmektir. Bu balıkların sırt kısmındaki siyah etli kısım boy uzatmada etkili olan kısımdır.

Çocuğunuza 12 yaşına kadar haftada 3 defa 250 gram dört balıktan birinin  özellikle palamut balığının ızgara ya da buğulaması yapıldıktan sonra derisini kaldırıp sırt kısmındaki siyah etli kısmını yedirirsiniz çocuğunuzun boyunun daha hızlı uzamaya başladığını hayretle göreceksiniz.12 yaşından sonra bu kür yeterli olmayıp bitkisel desteğe ihtiyaç duyulmaktadır.

Boyunuzu uzatmak için bazı egzersizler

Yüksek Hızda Koşma,Bu boy uzaması için harikadır çünkü bacaklarınızın daha uzun olmasına yardımcı olur ve bu da büyük bir kazanç elde edebileceğiniz bölümdür.Yüksek hızlarda koşarsanız vücudunuz çok miktarda büyüme hormonunu salgılar. Bu da hızla uzamanıza yardımcı olur. Yüksek tempoda ne kadar uzun süre koşarsanız vücudunuzun o kadar çok büyüme hormonu salgılar.

Metabolizmanızı Hızlandırmak,Metabolizmanızın boy uzunluğuyla çok ilgisi vardır. Metabolizmanın hızlanması ile hemen birkaç santim fark oluşacaktır. Bu daha hızlı bir metabolizmanızın olması ile büyüme hormonu’nun daha çok kullanılması ile ilgilidir. Daha iyi kan dolaşımınız olacağından bu da uzamanıza yardımcı olur. Gün boyunca daha sık yemek yiyerek de metabolizmanızı hızlandırabilirsiniz.

Başaşağı Asılmak,Eğer 10 dakika bacaklarınızdan bir yere kendiniz tepetaklak asabilirseniz inanamayacağınız sonuçlar görmeye başlayacaksınız. Bu bacaklarınız dışında sırtınızı da esnetip uzatır. Omurga kemikleriniz az miktarda ayrıldığında vücudunuz boşlukları kemikle doldurup omurganızın uzamasını sağlar. Kesinlikle 20 dakikadan fazla bu şekilde kalmayın.

 Yüzmek,Yüzmek bütün vücudunuzu esnetir ve uzatır. Vücudunuz için en iyi egzersizdir. Kulaçların etkisi muhteşemdir ve sadece uzamada farkı hissetmeyecek, omuzlarınızın da daha genişlediğini de göreceksiniz.

Sırtı Esnetmek,Bacaklarınızı omuz genişliğinde açarak ayakta durun, sırtınıza kollarınızı kavuşturarak ulaşın. Öne doğru yavaşta uzanın. Bu uzamaya da katkısı olan çok iyi bir sırt esneme pozisyonudur.

GIDALARIN BOY UZAMASINA ETKİSİ

Araştırmacılar, gıdaların boy üzerindeki etkisinin anne karnında başladığını ifade ediyorlar. Annenin sağlıklı ve dengeli beslenmesi, alkol ve sigaradan uzak durması gerekiyor. Hamilelik sırasında sıkı diyet uygulanması ve kilo vermek önerilmiyor. Aşırı alınan kilolarda sağlıklı bir gebeliği tehlikeye sokuyor.

BASKETBOL GİBİ SPORLAR BOYU UZATIR MI?

Boy uzamasında düzenli yapılan, basketbol ve yüzme gibi sporların faydası olduğuna inanılıyor. Ancak basketbol ya da voleybolun boyu uzattığına dair kesin bir veri bulunmuyor. Bazı araştırmacılar bu tür sporların boy üzerindeki etkisinin ikincil bir etki olduğu, yani kişinin genel sağlığına yaptığı olumlu etkilerin sonucunda genel vücut gelişimini etkilediği, bu neden boy uzamasına katkıda bulunduğunu söylüyor.

19 total views, 1 views today

Yazar:

- admin 1681 Yazı Gönderdi Bitkisel Tedavisi.


Yazara Ulaşın

Yorum Yazın

Bitkisel Tedavileri Hakkında

Sitemizde Yer Alan Bilgiler bilimsel veri niteliğinde değildir.Bu nedenle uygulamadan önce doktorunuzla yada bir sağlık uzmanı ile görüşmeniz önerilir.Bitkisel kür yada önerilerle ilgili uygulamalar hakkında sitemiz bir sorumluluk kabul etmez. Site Haritası için tıklayınız Sitemiz Kullanan Kişiler İçin Uyguladığımız Gizlilik Politikaları

İlgili Linkler