Kategori | Ahmet Maranki

Ahmet Maranki Göz Altı Kırışıklıkları

Kırışıklıklar tüm kadınların hatta ve hatta tüm insanoğlunun temel sorunu olmayı sürdürüyor. Çoğu zaman yaşlılık belirtisi gibi algılansa da aslında göz çevresi kırışıklıklarının bir diğer ve önemli sebebi de mimik hareketlerinin fazla yapılması ve cilt kuruluğu göz çevresi kırışıklıklarına zemin hazırlıyor.Gö Kırışıklıkları,Çok fazla mimik yapıyorsanız göz çevreniz çabuk kırışır.Göz çevrenizi güneşten korumuyorsanız bu kırışıklıklar meydana gelir.Bunun yanı sıra cildiniz kuruysa da göz çevresinde kırışıklık oldukça fazla olur.  Sadece cildimizi değil, göz çevremizi de nemlendirecek ürünler kullanmamız lazım.

Ahmet Maranki Göz Altı KırışıklıklarıGöz Altı Kırışıklıkları

Profesör Doktor Ahmet Maranki göz altı kırışıklıklarınızı bitkisel çözümlerle tedavi edebileceğinizi, kırışıklarınızı giderebileceğinizi söylüyor. Göz altı kırışıkları için bazı bitkisel yağlardan faydalanarak bu kırışıkları kaybedebilir, yeniden kırışıklık oluşmasını engelleyebilirsiniz.

Profesör Doktor Ahmet Maranki  tedavisi,

Buğday özü ve susam yağını eşit miktarlarda bir kaba koyarak birbirine karışmasını sağlayın. Karışımı sağladıktan sonra göz altlarınızdaki kırışıkların üzerine nazikçe masaj yapar gibi sürün, yedirin. Daha sonra bu bölgede bu yağlar 1 saat kalsın ve yüzünüzü ılık su ile yıkayın. Bunun haricinde bir miktar yaş mayanın içerisine bir çay kaşığı süt ve bir çay kaşığı çiçek balı koyarak kırışıklık olan bölgenize sürüp, 15 dakika bekletin. Bu kür de göz altı kırışıkları için kullanılmaktadır.

Dr. Ahmet Maranki, göz çevresinde oluşan kırışıklar ve ince çizgiler için, faydalaı olacak göz çevresi bakım maskesini öneriyor

Malzemeler:

2 damla kayısı çekirdeği yağı

1 çay kaşığı arısütü

1 damla buğday özü yağı

1 adet “e” vitamini kapsülü

Hazırlanması:

E vitamini kapsülünü kırın içindekini 2 damla kayısı çekirdeği yağı, 1 çay kaşığı arısütü,1 damla buğday özü yağı ile karıştırarak her akşam göz çevrenize uygulayın. Düzenli uygulamada gelişimi sizde fark edeceksiniz.

Gözaltı morluklarını gidermek için;

Her akşam ceviz iriliğinde 1 patates havanda hamur haline getirilir. Sonra ufak tülbent içinde, sadece gözaltı ceplerinin veya morluklarının olduğu kısımlara konur. (Göz üzerine koymayın). 40-45 dk. sonra kaldırılır. Şişlikler geçene kadar 2 günde bir olmak üzere buna devam edir. Patates kaldırılınca gözkapakları papatya çayı ile yıkanmalıdır.

(Papatya Çayı : 1 Litre sıcak suya 20 adet papatya ufalanarak konur, 20 dk. demlenip pamuktan süzülür, ılık halde göz kapakları ile şiş ve mor kısımlar yıkanır kurumaya bırakılır.)
Gözaltı morlukları için ikinci yöntem :

Malzemeler :

5 Gr Ebegümeci
2 Yemek Kşığı çiğ süt

Hazırlanışı :

Ebegümeci dövülür. Sütle karıştırılarak göz altındaki morluklara sürülür. 20 dakika sonra cilt yıkanır. Gözaltlarındaki morluklar kayboluncaya kadar işleme devam edilir.

Göz çevresindeki kırışıklıklar kadınların en büyük sorunudur. Peki sadece nemlendirici kullanmak bu sorunu çözer mi?… Bir bakıma yardımcı olabilir. Nemlendirici ürünler iki nokta açısından önemlidir. Birincisi, cilde nem sağlar, ikincisi ise su kaybını engeller. Ancak, yine de göz çevresi için özel bir krem kullanmaya ihtiyacınız var. Zira kullandığınız nemlendirici kremler, sadece nemi korur. Ama kırışıklıklara karşı bir etkisi yoktur.

Fizyolojik yaşlanma sürecine girmişsek ve cildimizi dik tutmak istiyorsak o zaman biz doğal gıdalara yönelmeliyiz.Yani fast foodlar olmamalı.
*Katı yağı mümkün olduğunca az tüketmeliyiz.

*Daha çok sıvı yağlara ağırlık vermeliyiz.Günde en az 7-8 bardak su içilmelidir?

*Yatmadan önce mutlaka su içmeliyiz. Cildimizi içerinden beslemek için en iyi yiyecek balıktır. Neden balık? Çünkü balık içerisinde omega3 içerir ve omega3 cildi besler cilt dostudur.

*Meyve sebze tüketimini çok yapmalıyız. Çünkü bunlar lifli gıdalar. Ve lifli gıdalar bağırsak pasajını çok etkiler. Bu sayede vitaminler daha rahat emilir. Vitaminleri doğal yoldan karşılamak daha faydalıdır. Neleri yemeyeceğiz dersek eğer; en başta kafein, siyah çay.

*Yeşil çay tüketilmelidir ve yeşil çayı tüketirken alınan su da çok önemlidir. Ve tahıllarında bir miktar tüketilmesi gerekir.

*Tahıllar içlerinde antioksidan ve b vitamini içerir bol miktarda. Tuz, şeker, un fazla tüketilmemelidir.
*Çünkü bunlar tam olarak doğal gıda değildir. Hormon takviyesi çoğu zaman cildin yaşlanmasını geçiktirir. Ama tabi uzun süre kullanmamak gerek. Hormon bakımındanGöz çevresi kırışıklıklarının artmasına sebep olan 4 hata
Farkında olmadan yaptığınız şeylerin göz çevrenizdeki kırışıklıkların artmasına ve derinleşmesine neden olduğunu biliyor musunuz?

Göz Çevresi Kırışıklıklarının Artmasının Nedenleri  Güneş gözlüğü takmamak,Güneşe çıktığınızda güneş gözlüğü takmıyorsanız, kırışıklıklara davetiye çıkardığınızı unutmayın.  Aynanın karşısına geçin ve gözünüze güneş geliyormuşcasına gözerinizi kısın;  oluşan çizgileri farkettiniz mi?  Bu çizgiler bir süre sonra tamamen sizinle kalabilir.Bir güneş gözlüğü alın ve sadece yazın değil, bütün sene kullanın; unutmayın özellikle karlı havalarda güneş çok daha parlaktır.

 Gözleri ovuşturmak,Yorulduğunuzda, uykunuz geldiğinde ya da gözleriniz kaşındığında onları ovuşturmak neredeyse bir içgüdü.  Gözlerinizin etrafındaki deri çok ince olduğundan ileri geri ovmak hemen çizgilerin oluşmasına sebep olur.  Olduğunuzdan yaşlı görünmek istemiyorsanız hemen bu alışkanlığınızdan vazgeçin. Makyajınızı temizlerken de dikkatli olmakta fayda var; göz makyajınızı çıkartırken sert hareketlerle makyajınızı silmeyin ve göz makyajını kolayca, acıtmadan temizleyebilen yağlı kalıntı bırakmayan bir temizleyici tercih edin.

Yüzüstü uyumak,Yüzüstü yattığınızda sürekli aynı tarafın üzerine yatıyorsanız,  yastıkla sıkıştırdığınız için uyku izleri bir süre sonra kalıcı hale döner.  Bu nedenle,daha çok  sırtüstü yatmaya dikkat edin.  Sırtüstü uyumakta zorluk çekiyorsanız, ayağınızın altına bir yastık yerleştirmek daha kolay uyumanızı sağlayabilir.

 Göz Çevresi Bakım Kremi,Gözlerinizin etrafındaki deri çok daha ince olduğundan, göz çevreniz cildinizin diğer bölümlerine göre daha çabuk yaşlanır.  Göz çevresi için kırışıklıkları beklemeden bir göz çevresi bakım kremi kullanın. en zengin yiyecek soyadır.

17 total views, 1 views today

Yazar:

- admin 1681 Yazı Gönderdi Bitkisel Tedavisi.


Yazara Ulaşın

Yorum Yazın

Bitkisel Tedavileri Hakkında

Sitemizde Yer Alan Bilgiler bilimsel veri niteliğinde değildir.Bu nedenle uygulamadan önce doktorunuzla yada bir sağlık uzmanı ile görüşmeniz önerilir.Bitkisel kür yada önerilerle ilgili uygulamalar hakkında sitemiz bir sorumluluk kabul etmez. Site Haritası için tıklayınız Sitemiz Kullanan Kişiler İçin Uyguladığımız Gizlilik Politikaları

İlgili Linkler