Kategori | Ahmet Maranki

Ahmet Maranki İdrar Yolu Enfeksiyonu Tedavisi

İdrar yolları böbrekler, mesane ve idrar kanalından oluşmaktadır.Mesane balon şeklinde bir organ olup idrarı depolama görevi vardır. Böbrekler ise iki adet fasulye şeklinde organ olup yukarı sırt bölgesinde yer almaktadırlar.

Böbrekler kandan artık maddeleri temizleyerek idrar içinde vücuttan atılmasını sağlarlar.İdrarda yüksek miktarda bakteri bulunması durumunda üriner sistem enfeksiyonu gelişir.

Ahmet Maranki  İdrar Yolu Enfeksiyonu TedavisiAhmet Maranki

Profesör Doktor Ahmet Maranki idrar yolu enfeksiyonu tedavisinin, bitkisel tedavi yöntemleriyle birlikte giderebileceğini, oluşabilecek enfeksiyon riskini en aza indirebileceğinizi açıkladı. Böbreklerin idrar yollarındaki kanallarının enfeksiyon kapmasıyla birlikte oluşabilecek bu sorunları ortadan kaldırmak için şifalı bitkilerle dost olmalısınız.

Doğanın bize sunduğu her bitkinin, her meyvenin, her nimetin bizim için yaratıldığını bizler için çare olduğunu unutmayın. Böbreklerin kandaki atık maddeleri rahatlıkla temizlemesi için, enfeksiyon oluşumunu engellemeliyiz. Bunu, trdiyet.com olarak Profesör Doktor Ahmet Marankinin bitkisel önerilerini paylaşarak açıklıyoruz.

“Ahmet Maranki idrar yolu enfeksiyonu bitkisel tedavi yöntemleri” nasıldır ?

1. Yaklaşık olarak bir bardak kaynayan suyun içerisine 7-8 gram andız otunun kökü konulduktan sonra, demlenmesi için 7-8 dakika beklenir. Bekleme işlemini ardından bu bitkisel formülü her gün öğünlerden önce 2-3 bardak içebilirsiniz.

2. Yaklaşık olarak bir bardak kaynayan suyun içerisine 9 gram hatmi çiçeği koyarak, 3-4 dakika kaynatın. Kaynamanın ardından demlenmesi ve ılıması için bir kenarda bekletin. Bu işlemden sonra bitkisel formülünüzü günde 2-3 bardak olarak tüketebilirsiniz.

3. 500 gram sarı kantaronu 7 litre suya koyarak, 35 dakika kaynatın. Bu işlemin ardından bitkisel formülümüzü süzün. Sabah, öğlen ve akşam öğünlerden önce bir bardak tüketin.

İdrar yolu enfeksiyonunu önleyen bitkiler ; Hatmi çiçeği, andız otu, ısırgan otu, maydanoz, karahindiba, sarı kantaron olarak bilinmektedir. Bu bitkilerle bu hastalığınızı yenebilirsiniz.

İdrar yolu enfeksiyonu olan kişilere tavsiyeler, önerler ; Günde yaklaşık olarak 7-8 bardak su tüketin. Bol, bol su için. İdrar bölgelerinizi temiz tutun, sık sık duş alın. Böbrek dostu meyvelerden ve sebzelerden beslenin.

İdrar Yolu İltihabı İçin Şifalı Bitkiler

Ayı Üzümü: İdrar yolu enfeksiyonlarına karşı en etkili bitki olarak önerilen ayı üzümünden, tedavi için günde 10 gram yemek gerekir. Ayı üzümü (Arctostaphylos uva ursi), idrar söktürücüdür ve doğal bir antibiyotiktir.

Çay Üzümü( vaccinium) ve Yaban Mersini: Bu iki bitkinin, bakterilerin mesane duvrına tutunmasını önlediği keşfedilmiştir. Her iki bitki de, idrar söktürücü ve antibiyotik özelliğe sahip bir bileşik içerirler. İki bitki de vücutta su tutulmasını önleyici etkiye sahiptir. Yaban mersini çayının günde yarım litre kadar içilmesi gerekir. Şimdiden uyaralım, tadı acıdır ve tatlandırılması gerekir. Yaban mersini ve çay üzümü karıştırılıp içilebilinir.

Maydonoz ve sebze suları: Havuç, kereviz, maydonoz ce salatalık gibi sebzelerin suları idrar yolu enfeksiyonları için önerilmektedir. Özellikle maydonoz suyunun idrar söktürücü özelliği bilinmektedir.

Huş (betula): Huş ağacı yapraklarının diüretik olduğu, yani hem idrar yolu enfeksiyonlarına, hem böbrek iltihablarına iyi geldiği bilinmektedir. Yarım litre suya, bir avuç huş ağacı kabuğu karıştırıp çay yapabilirsiniz. Ya da tentür bulabilirseniz, günde birkaç defa iki-üç gram alabilirsiniz.

Hatmi Çiçeği: Dört çay kaşığı hatmiyi, bir litre soğuk suyun içine atın. Ertesi gün bu su-hatmi karışmını için.

Ekinezya ve Altınmühür: Ayrı ayrı veya beraber kullanılabilirler. İkisinin de tentürlerinden günde iki-üç kez, bir çay kaşığı kullanabilirsiniz.

Doğal çözüm yoğurt: Şifalı bitkiler arasına katma sebebimiz, yoğurdun içerdiği aktif bakteri kültürlerinin hem idrar yolu enfeksiyonlarını, hem mantar oluşumlarını önleyici etkisi sebebiyledir. İçinde canlı kültürler olması gerekmektedir.

İdrar yolu İltihabına iyi gelen şifalı bitkiler: yukarda saydığımız bitkilerden başka, ayrıkotu, karahindiba, altınçomak, yaban kerevizi, ısırgan otu da idrar yolu ihtihabına iyi geldiği bilinen bitkilerdendir.

İdrar yolu enfeksiyonlarına iyi gelen bazı kürler ve sebzeler:

Karnabahar, özellikle kronikleşmiş idrar yolları enfeksiyonların da bilinen en etkili sebzedir. Sık sık idrar yolları enfeksiyonu çeken bayanların sayısı erkeklere göre çok daha fazladır. Kronik idrar yolları enfeksiyonuna karşı karnabahar kürü uygulanırken, bir miktar C-vitamini takviyesi yapmakta fayda vardır. Çünkü, alınan ilave C-vitamini idrarı asidik yapacağından idrar yolları enfeksiyonuna neden olan bakterilerin yok edilmelerinde yardımcı ve destekleyici rol oynayacaktır. İdrarın asidik olması demek, idrar yollarındaki bakterilerin çoğalmala rının (üremelerinin) önemli bir oranda yavaşlatılması, durdurulması veya engellen mesi anlamına gelir. C-vitamini, idrarı asidik yapıyormuş diyerek, aşırı miktarda kullanmayınız. Zaman zaman uygulanacak olan karnabahar kürü, özellikle kronik idrar yolları enfeksiyonu şikâyeti olanlar için mükemmel bir önleyici çözüm getirebilmektedir.

Kür 1: Kronik idrar yolları enfeksiyonlarına karşı
250 – 300 gram karnabahar yaklaşık 750 gram kaynamakta olan suya ilave edilir. Ağzı kapalı olarak 5-6 dakika hafif ateşte haşlanır. Haşlanmış karnabaharın suyunun yarısı sabah, diğer yarısı da akşam (aç veya tok farketmez) içilir. Hergün taze olarak hazırlanır. Yedi gün müddetle devam edilir ve üç gün ara verilir. Üç gün aradan sonra tekrar yedi gün uygulanır ve tekrar üç gün ara verilir. Son olarak tekrar yedi gün uygulanır ve kür tamamlanmış olur. Karnabahar kürü toplam yirmibir günlük kürdür (üç günlük aralar hariç).

Burada dikkat edilmesi gereken nokta karnabaharın taze olmasıdır. Pişmiş olan karnabaharı da öğle veya akşam yemeklerinizde salata olarak tüketebilirsiniz.

21 total views, 1 views today

Yazar:

- admin 1681 Yazı Gönderdi Bitkisel Tedavisi.


Yazara Ulaşın

Yorum Yazın

Bitkisel Tedavileri Hakkında

Sitemizde Yer Alan Bilgiler bilimsel veri niteliğinde değildir.Bu nedenle uygulamadan önce doktorunuzla yada bir sağlık uzmanı ile görüşmeniz önerilir.Bitkisel kür yada önerilerle ilgili uygulamalar hakkında sitemiz bir sorumluluk kabul etmez. Site Haritası için tıklayınız Sitemiz Kullanan Kişiler İçin Uyguladığımız Gizlilik Politikaları

İlgili Linkler