Kategori | Ahmet Maranki

Ahmet Maranki Zatürre Tedavisi

Akciğer dokusunda oksijeni alıp verme görevini yapan alveol adı verilen hava keseciklerinin iltihaplanması olan zatürre, her yaşta görülmekle birlikte bebek, küçük çocuklar ve ileri yaştaki kişileri daha fazla etkiler.Mikroplar, normal koşullarda bağışıklık sistemi ve bronşlardaki önleyici mekanizmalar sebebiyle hava keseciklerine kadar ulaşamaz. Bağışıklık sisteminin zayıflaması halinde ise virüs ve bakteri gibi mikro organizmalar hava keseciklerine ulaşarak bu keseciklerin iltihapla dolmasına yol açar.

Akciğerde oluşan bu enfeksiyon, havayla dolu küçük akciğer keseciklerine iltihap hücrelerinin birikmesine ve buraya kan damarlarından gelen serumun dolmasına yol açar. İçleri serum sıvısı ve iltihap hücreleri ile dolan alveoller solunum fonksiyonlarını yerine getiremezler ve hastada solunum yetersizliği görülebilir.Zatürre hastalığı, en çok  bebekler, 65 yaş üzerindeki kişiler, bağışıklık sistemi zayıflamış olanlar, doğuştan beyin ve solunum sistemi anomalileri ve müzmin akciğer ya da kalp hastalığı bulunanlarda görülmektedir.

Ahmet Maranki Zatürre Tedavisi Zatürre Tedavisi

Ahmet Maranki Zatürre için pratik bitkisel çözümler.

-Bir su bardağı kaynar suyun içerisine, 4 gram sığır kuyruğu çiçeği konulduktan sonra 10 dakika bekletilir. Günde iki veya üç su bardağı içilmelidir.

-Bir litre kaynar suya 20 gram sığır kuyruğu çiçeği, 20 gram gelincik çiçeği, 10 gram ebegümeci konulduktan sonra 10 dakika bekletilir. Balla tatlandırılıp günde 2-3 bardak içilmelidir.

-Bir su bardağı limon suyu, 3 su bardağı su ile karıştırılır. bal ile tatlandırılıp günde 3-4 bardak içilmelidir.

-Bol bol ılık ıhlamur çayı içilmelidir.

-Nane haşlandıktan sonra, ılık olarak bol bol içilmelidir.

-Nane, ıhlamur, ebegümeci bir arada haşlanıp suyu içilmelidir.

-Bir bardak kaynar suyun içine, bir çay kaşığı hatmi kökü toz halinde konularak 10 dakika bekletildikten sonra suyu süzülür. günde 2 bardak içilir.

-Üç su bardağı suyun içine, 20 gram köpek üzümü yaprağı konulup 10 dakika kaynatılarak, günde 3 su bardağı içilir.

-4 su bardağı suyun içine, 5 adet incir doğranır. 15 dakika kaynatıldıktan sonra 10 dakika bekletilir. Günde 3 su bardağı sıcak olarak içilir.

-Badem, dövülmüş gül ve kafur gül suyunda ezilerek, göğüse sürülür.

Zatürre İçin Öneriler

**Akasya çiçeği, ardıç tohumu, kekik otu, civan perçemi, ıhlamur çiçeği, ayva yaprağı, portakal çiçeği, mine çiçeği, okaliptus yaprağı, oğul otu, karabaş otu, gül çiçeği, defne yaprağı, alıç, hünnap, lavanta çiçeği, sığır dili, söğüt yaprağı, bamya çiçeği, gelincik çiçeği, aynı sefa çiçeği, mürver çiçeği, mentollü nane ve turunç kabuğu.
Bitkilerin bir kısmı veya ayrı ayrı kaynatılıp aç ve tok karnına çay yerine ballı ve limonlu olarak içilir.

**Lahana, turp, havuç, portakal, limon, greyfurt, soğan, sarımsak, kereviz, pazı, pancar,tere otu, roka, ayva, elma bol miktarda yenir.

Zatürre İçin Şifalı Bitkiler

Çuha çiçeği : Surubu içilir.
Hatmi çiçeği (gülhatmi) : Çayı içilir.
İncir : 5 adet parçalanmış incir, kaynar suyun içinde bekletilerek içilir.
Kahkaha çiçeği : Çiçeğinin merhemi sürülür.
Kaymak : Badem veya sekerle yenir.
Kırlangıç otu (temre otu) : Taze kökünün surubu içilir. Dikkat! Çok miktarda alınırsa zehirleyebilir.
Köpeküzümü : Çayı içilir.
Limon : Suyu balla içilir.
Menekse : Çayı içilir.
Sığırkuyruğu : Çayı içilir.
Sirke : Balla içilir.
Tarçın (Çin tarçını) : Yağı sürülür.

 Zatürre tedavisinde yardımcı olabilecek bazı, şifalı bitkiler dünyasından tavsiyeler; Çörekotu, soğuktan meydana gelen bütün hastalıklar için faydalıdır. Kekik, mide ve ciğer üşütmelerine karşı gayet iyi gelir. Soğuk algınlığına karşı muz ile balı birlikte yemek gayet iyidir. Misk, soğuk algınlığına karşı faydalıdır. Sarımsak, soğuk algınlığına, balgam tükürenlere ve felçlilere gayet iyi gelir. Mekke ayrığı (izhır), soğuktan meydana gelen şişlikleri dağıtır. Kaymak, az miktarda alınacak olursa akciğer iltihabından meydana gelen kan tükürmeye karşı faydalı olup, akciğerde meydana gelen şişlikleri de olgunlaştım.

 

 

18 total views, 1 views today

Yazar:

- admin 1681 Yazı Gönderdi Bitkisel Tedavisi.


Yazara Ulaşın

Yorum Yazın

Bitkisel Tedavileri Hakkında

Sitemizde Yer Alan Bilgiler bilimsel veri niteliğinde değildir.Bu nedenle uygulamadan önce doktorunuzla yada bir sağlık uzmanı ile görüşmeniz önerilir.Bitkisel kür yada önerilerle ilgili uygulamalar hakkında sitemiz bir sorumluluk kabul etmez. Site Haritası için tıklayınız Sitemiz Kullanan Kişiler İçin Uyguladığımız Gizlilik Politikaları

İlgili Linkler