Kategori | Hastalıklar

Burun Tıkanıklığı Bitkisel Tedavisi

Burun tıkanıklılığı deyip geçmeyin. Bilmemiz gerekiyorki nefes almak demek burundan alıp agızdan vermek demektir. Burundan nefez aldığımız zaman beynize ve ciyerlerimize yeterince oksijen daha fazla gidiyor. Bunun için nefes alma şeklimiz çok önemli buna dikkat etmelisiniz.  Saman nezlesi ve sinüzitte görüldüğü gibi, başka bir hastalığın da belirtisi olabilir.

Burun Tıkanıklığı İçin Bitkisel Tedavi Yöntemleri

1- Papatyayı kaynattıktan sonra buharını burnunuza çekin.

2- Bir su bardağı İçme suyuna bir tatlı kaşığı tuz konduktan sonra kaynatılır. Soğuduğunda burun deliklerine üçer damla damlatılır.

3- Bir çay bardağı beyaz ispirtonun içine bir çay kaşığı nane ve bir çay kaşığı kekik atın, içine bir limonun suyunu sıkın. Bir gün beklettikten sonra tülbentle süzerek burun deliklerine üçer damla damlatın.

4- Mısır kökü su içerisinde kaynatıldıktan sonra süzülerek elde edilen sıvıya nane suyu ve zeytinyağı ekleyip edilerek iyice karıştırılır. Hazırlanan bu karışım ara ara buruna çekilerek burun tıkanması tedavi edilebilir.

5- Kaynar su içerisine atılan lavanta çiçeği yaprakları 10 dakika kadar bekletildikten sonra süzülerek elde edilen sıvı saat başı buruna çekilerek burun tıkanıklığı giderilebilir.

6- Atkuyruğu otu ve nergis çiçeği yaprakları iyice dövülerek karıştırıldıktan sonra zeytinyağı ilave edilerek bir gün kadar dinlendirilir. Daha sonra süzülerek elde edilen sıvı saat başı 3 4 damla buruna damlatılarak burun tıkanıklığı giderilebilir.

7- Papatyayı kaynattıktan sonra buharını burnunuza çekin.

8- Bir su bardağı İçme suyuna bir tatlı kaşığı tuz konduktan sonra kaynatılır. Soğuduğunda burun deliklerine üçer damla damlatılır.

9- Bir çay bardağı beyaz ispirtonun içine bir çay kaşığı nane ve bir çay kaşığı kekik atın, içine bir limonun suyunu sıkın. Bir gün beklettikten sonra tülbentle süzerek burun deliklerine üçer damla damlatın.

10- Burun tıkanıklılığı: Nezle veya grip gibi durumlarda 1 bardak suya 1 çay kaşığı karbonat ve 1 çay kaşığı tuz koyarak iyice karıştırılıp buruna çekilir.

11- Çörekotu suda ıslatıp, tekrar kurutup toz haline getirilir. Bu karışım buruna çekilir.

12- Oğul otu bir süre haşlanıp suyu buruna çekilir.

13- Lahana suyu buruna çekilirse burun tıkanıklığını giderir,baş ağrılarına faydalıdır.

16 total views, 1 views today

Yazar:

- admin 1681 Yazı Gönderdi Bitkisel Tedavisi.


Yazara Ulaşın

Yorum Yazın

Bitkisel Tedavileri Hakkında

Sitemizde Yer Alan Bilgiler bilimsel veri niteliğinde değildir.Bu nedenle uygulamadan önce doktorunuzla yada bir sağlık uzmanı ile görüşmeniz önerilir.Bitkisel kür yada önerilerle ilgili uygulamalar hakkında sitemiz bir sorumluluk kabul etmez. Site Haritası için tıklayınız Sitemiz Kullanan Kişiler İçin Uyguladığımız Gizlilik Politikaları

İlgili Linkler