Kategori | Bitkisel Yağlar

Çemen Yağı Ne İşe Yarar

Çemen özellikle cilt güzelliğinde sık kullanılan bir aromatik bitki yağıdır.Çemen tohumu yağı, Çemen Otu (Trigonella foenum-graecum) baklagiller familyasına ait bir ot türü. Anavatanı Yakın Doğu, özellikle Lübnan ve Suriye, Güneybatı Avrupa, Hindistan ve Çin’dir. Çin’den Akdeniz’e kadar geniş bir alana yaygındır. Tohumları ve bazı ülkelerde yeşil yaprakları da ıspanak gibi tüketilmektedir. Tadı acımsı ve aromatiktir. Esansında 40 çeşit madde bulunur. Çemen tohumu yağı ise çemen taohumlarının soğuk pres yöntemiyle sıkılarak elde edilmektedir.

Çemen Yağı Ne İşe Yarar ?

Çemen Yağı

Çemen Yağı

Çemen yağını günde bir kere bir fincan suya 3-5 damla damlatılarak içilir.Dediğimiz gibi cilde faydalıdır ve masaj yaparak cilidnize desürebilirisniz.Eğer romatizma ağrılarınız varsa çemen yağını susam yağı ile karıştırın ve masaj yaparak sürün.

Çemen yağı saçlara sürülürse saçları besler. Çemen kaynatılıp suyu doğum yapan kadınlara içirilirse doğumu kolaylaştırır. Sivilcelere pansuman yapılırsa faydası görülür.

* Çemen Yağı, mafsal ağrılarına çok faydalıdır

* Metabolizmayı güçlendirir.

* Balgam söktürür.

* Kolestrolü düşürür.

* Cinsel gücü arttırır.

* Dolgun ve diri göğüslere sahip olmak isteyenler, çemen otu sayesinde istediğiniz göğüslere sahip olabilmeniz artık mümkündür.Bol miktarda östrojen içeren çemenotunun tozuyla göğüslerinize masaj yapın. Birkaç hafta sonra gözlerine inanamayacaksınız!

Çemen Yağı Yapımı ,Üç avuç çemen otu, bir tutam çörek otu zeytinyağı ile birlikte ezilip iyice karıştırıldıktan sonra üzerine kaynar su eklenir. Su yüzeyine çıkan yağlar, kaşıkla alınarak bir şişeye doldurulur.

Şişenin içine bir kaç badem atılıp iki gün dinlendirildikten sonra süzülerek çemen yağı elde edilir.

15 total views, 1 views today

Yazar:

- admin 1681 Yazı Gönderdi Bitkisel Tedavisi.


Yazara Ulaşın

Yorum Yazın

Bitkisel Tedavileri Hakkında

Sitemizde Yer Alan Bilgiler bilimsel veri niteliğinde değildir.Bu nedenle uygulamadan önce doktorunuzla yada bir sağlık uzmanı ile görüşmeniz önerilir.Bitkisel kür yada önerilerle ilgili uygulamalar hakkında sitemiz bir sorumluluk kabul etmez. Site Haritası için tıklayınız Sitemiz Kullanan Kişiler İçin Uyguladığımız Gizlilik Politikaları

İlgili Linkler