Kategori | Feridun Kunak

Feridun Kunak Saç Dökülmesi

Günde ortalama 50-100 adet saç telinin kaybı normal sınırlarda olduğundan endişe etmemek gerekiyor. Ancak kişinin saç yoğunluğu çevresindekiler tarafından fark ediliyorsa, bu toplam saçın yüzde 25′lik kısmında kayıp olduğu anlamına geliyor. Bu durumda günlük saç kaybı 100-200 adedi bulduğundan, hekime başvurma zamanının geldiğini gösteriyor.

Saçları dökülmeye başlayan kişilerin doktorlardan öğrenmek istediği ilk şey saç dökülmesinin kalıcı olup olmayacağıdır. Çünkü kalıcı saç dökülmeleri tedavi edilmediği takdirde saç kaybı giderek artıyor. Hatta bazen tedavi uygulansa bile saç kaybı devam edebiliyor. Kalıcı dökülmelerin bir kısmı saçlı deride harabiyet yaparak belli bir alanda iz bırakabiliyor.

Feridun Kunak Saç Dökülmesini Önleyici Karışım 

Saç Dökülmesi

Saç Dökülmesi

Malzemeler:

3 bardak su
1 adet kara turp rendesi

Hazırlanışı: 20 dakika kaynatıp süzülür.Ilıyınca içine;

1 adet yumurta sarısı
1 çorba kaşıgı ozon yağı
1 çorba kaşıgı zeytinyağı

İlave edilir.Saça masaj yaparak yedirilir.Yaklaşık 1 saat saçta bırakılır.Ve sonra uygun bir şampuan yada sabunla yıkanır.

Feridun Kunak’tan saç dökülmesi için lapa tarifi ve yapılışı aşağıdaki gibidir.

Malzemeler

1 su bardağı kepek
1 adet yumurtanın sarısı
1 tatlı kaşığı ozon yağı
1 tatlı kaşığı argan yağı
1 adet soğanın suyu
yeteri kadar maden suyu

Yapılışı

Tüm malzemeleri karıştırıp ısıtın. Başa uygulayın.

Saç Dökülmesi İçin Öneriler

* Saç derinize ve saçlarınıza bal ve yumurtanın sarısıyla masaj yapın. Başınızda yarım saat kadar tuttuktan sonra, durulayın.

* Saçlarınızı beslemek için elma sirkesi ve adaçayını karıştırarak, saçınızı bu karışımla durulayın.

*  Saçların azaldığı kısımları kızarana dek soğanla ovun, ardından da bal sürün.

* Aşırı sıcak,güneş ve rüzgardan kaçınmalısınız.

* Sıkı olan şapka ve başlıklar kafa derisindeki dolaşımı zayıflatır ve ter ve kir oluşumuna sebep olur.

*8 bardak suya; 1 avuç hatmi çiçeği konur. 10 dakika kaynatıldıktan sonra temiz ve ince bir tülbentten süzülür, saçlar yıkanır.

*  1 su bardağı bala; 1 tatlı kaşığı toz karabiber ve 1 kahve fincanı yeni sıkılmış kuru soğan suyu konur. ıyice karıştırıldıktan sonra, saçlara, diplerine gidecek şekilde sürülür. 6 saat sonra ılık su ve katranlık sabunla yıkanır.

* Eğer saçlarınızı boyuyorsanız boya işlemini 2 ayda bir defa yaparak sınırlandırın.. saçları boyamak saçlara zarar verir.

*Saçlar yumuşak bir şekilde günaşırı yıkanmalı. Çekerek kopmaları önlemek amacıyla şampuandan sonra krem uygulanmalı.

*Dökülmeyi artırdığı için eşlik eden egzama gibi sorunlar, mutlaka tedavi edilmeli. Yapılan testlerde yolunda gitmeyen bir durum tespit edilirse düzeltilmeli, eksik vitamin/ mineraller takviye edilmeli. Buna rağmen iyileşmenin 6 aya kadar uzaması mümkün.

 

19 total views, 1 views today

Yazar:

- admin 1681 Yazı Gönderdi Bitkisel Tedavisi.


Yazara Ulaşın

Yorum Yazın

Bitkisel Tedavileri Hakkında

Sitemizde Yer Alan Bilgiler bilimsel veri niteliğinde değildir.Bu nedenle uygulamadan önce doktorunuzla yada bir sağlık uzmanı ile görüşmeniz önerilir.Bitkisel kür yada önerilerle ilgili uygulamalar hakkında sitemiz bir sorumluluk kabul etmez. Site Haritası için tıklayınız Sitemiz Kullanan Kişiler İçin Uyguladığımız Gizlilik Politikaları

İlgili Linkler