Göz Kanlanması Bitkisel Tedavisi

Göz Kanlanması Bitkisel Tedavisi

Göz kanlanması nedir?

Göz kanlanması, gözün beyaz olan kısmının ön yüzeyini örten zar tabaka olarak bilinen konjoktiva yüzeyindeki damarların genişlemesi sonucu oluşur. Çok ender olarak da bu damarlarda olan çatlamalar kanlanmaya neden olur. Kanlanma tek bir gözde, sıklıkla da her iki gözde görülür.

Konjoktiva isimli tabakanın genişlemesine bağlı olarak çok sıklıkla rastlanmasa dahi konjoktiva tabakasının bu genişlemeye bağlı olarak çatlama olur.İşte bu çatlama sonucu göz kanlaması denen durum gerçekleşir.Göz kanlanması bazen tek gözde olabildiği gibi bazende her iki gözdede kanlanma görüldüğü olabiliyor.

Göz kanlanması nedenleri

Göz kanlanmasına sebep olan çok çeşitli faktörler bulunmaktadır.Yukarıda belirtilen konjoktiva tabakasına karşı herhangi bir iltihap yada tahrişe bağlı olarak göz kanlanması görülebilir.Bunun dışında alerjik reaksiyonlar,gözün iltihaplanması,göz kuruluğu,göz tansiyonu,zararlı güneş ışınları,bazı hastalıkların belirtisi olarakta göz kanlanması sıkça görülen durumdur.

Göz kanlanması ile birlikte ağrı yoksa aşağıdaki reçeteler uygulanır. Kanlanma ile birlikte ağrı varsa; mutlaka göz doktoruna gitmek gerekir.

Göz kanlanması bitkisel çözüm:

Göz kanlanması sorunun ciddiye alınması gereken sorundur. Uzun süreli göz kanlanması problemi yaşıyorsanız mutlaka doktor kontrolü gereklidir. Ardından bitkisel çözümleri denemek sizin sağlığınız açısından daha yararlı olacaktır.

-1 tatlı kaşığı toz şeker ve 2 diş sarımsak uygun bir kap içerisinde iyi ezildikten sonra yapılan karışım temiz bez yardımıyla göze uygulanır.

-1 çay kaşığı nohut ve 1 çay kaşığı üzerlik tohumu kap içerisinde iyice ezilir. Toz haline getirilen karışıma yumurta ilave edilerek merhem kıvamına gelmesi sağlanır. Karışım alın bölgesine konur.

-Birer tutam papatya, ebegümeci, mavi kantaron ve kırmızı gül bir kaba konularak, üzerine yeteri kadar su ilave edilerek kaynatılır. Soğuduktan sonra gözlere yavaş yavaş sürmek suretiyle uygulanır.

- Gözlere üçer damla papatya veya zeytinyağı damlatılır. Her gün tekrarlanır.

- 1 su bardağı kaynak suya, 1 kahve kaşığı çay konur. 5 dakika bekletilip süzülür. Bu suya batırılan gazlı bez ile kompres yapılır.

 

18 total views, 1 views today

Yazar:

- admin 1681 Yazı Gönderdi Bitkisel Tedavisi.


Yazara Ulaşın

Yorum Yazın

Bitkisel Tedavileri Hakkında

Sitemizde Yer Alan Bilgiler bilimsel veri niteliğinde değildir.Bu nedenle uygulamadan önce doktorunuzla yada bir sağlık uzmanı ile görüşmeniz önerilir.Bitkisel kür yada önerilerle ilgili uygulamalar hakkında sitemiz bir sorumluluk kabul etmez. Site Haritası için tıklayınız Sitemiz Kullanan Kişiler İçin Uyguladığımız Gizlilik Politikaları

İlgili Linkler