İbrahim Saraçoğlu Akciğer Kanseri

Akciğer kanseri, akciğer dokularındaki hücrelerin kontrolsüz çoğaldığı bir hastalıktır. Bu kontrolsüz çoğalma, hücrelerin çevredeki dokuları istila etmeleri veya akciğer dışındaki organlara yayılmaları ile (metastaz) sonuçlanabilir. Dünya Sağlık Örgütü’nün (WHO) raporuna göre akciğer kanseri tüm dünyada kanser türleri arasında, erkeklerde en sık ölüme neden olan birinci, kadınlarda ise ikinci kanser türüdür ve tüm dünyada her yıl yaklaşık 1,3 milyon ölüme neden olmaktadır

Akciğer Kanseri Nedenleri :  Sigara. Tüm akciğer kanserlerinin %90′ı tütün (sigara, puro, pipo, vs) ile ilişkilidir. Kanser gelişme olasılığı sigara içme süresi ve içilen sigara miktarı ile artar. Sigara bırakıldıktan sonra normal hücrelerin gelişmesi ile her geçen yıl

kanser gelişme riski azalır. Ortalama olarak sigara bırakıldıktan 15 yıl sonra kanser riski hiç sigara içmemiş kişiler seviyesine gelir. Pasif sigara içiciliği. Sigara içen biri ile birlikte yaşayan insanlarda akciğer kanser gelişme riskinin hiç sigara içmeyen kişilerle yaşayanlara göre %24 oranında daha yüksek olduğu belirlenmiştir. ABD’de her yıl 3.000 kişi pasif içicilik nedeniyle oluşan kanserler nedeniyle ölmektedir.   Asbest lifleri. Bu lifler geçmiş yıllarda endüstriyel olarak sık kullanılmakta idi. Günümüzde birçok ülkede kullanımı yasaklanmıştır. Daha çok mezotelyoma denilen kanser türüne yol açar, ancak sigara içen ve asbest liflerine uzun süre maruz kalan kişilerde akciğer kanseri gelişme riski çok yükselmektedir.Radon gazı. Toprakta bulunan bu gazın uzun süre solunması soncu akciğer kanseri gelişmektedir. Batılı ülkelerde konut inşaatı yapılmadan önce radon gaz ölçümü yapılması zorunludur.   Ailevi yatkınlık. Tüm sigara içen kişilerde akciğer kanseri ortaya çıkmıyor olması sebebiyle yapılan araştırmalarda ailesinde akciğer kanseri olan kişilerde akciğer kanseri gelişme olasılığının diğer kişilere göre daha yüksek olduğunu göstermiştir. 18 ayrı ülkede 10.000′den fazla kişiyi kapsayan çalışmada akciğer kanserli hastaların DNA ‘larında akciğer kanserine yatkınlık oluşturan bir bozukluk olduğu tespit edilmiştir.

İbrahim Saraçoğlu Akciğer Kanseri

****  İbrahim Saraçoğlu’ndan akciğer kanserini önleyici ısırgan kürü:

Yarım litre suyu kaynatın. Kaynayan suyun içine bir tutam ebegümeci (yaklaşık olarak 4-5 gram) ve bir tutam da ısırgan (yaklaşık 4-5 gram) atınız.Hafif ateşte ağzı kapalı olarak 4 dakika haşlayınız. Ilındıktan sonra mutlaka süzerek bitkileri ayırınız. Aç karnına sabah ve akşam bir çay bardağı içiniz.Aç karnına içtikten en az yirmi dakika sonra yemek yemeye başlanabilir. Önleyici kür olarak haftada 3-4 gün uygulanır ve bir ay devam edilir.

Yılda en az iki defa uygulanır. Kanserli hastalarda ise üç ay boyunca hergün hiç ara vermeden günde bir su bardağı içilerek devam edilir.Üç ay tamamlandıktan sonra 15 gün ara verilir ve tekrar 3 ay boyunca bir gün atlayarak bir su bardağı içilir. Daha sonraki günlerde zaman zaman uygulanır.

 Dikkat:Her iki bitkinin de aynı şartlarda kullanılması gerekir. Ya her ikisi de kurutulmuş veya her ikisi de taze olarak kullanılmak zorundadır. Birini taze olarak, diğerini kurutulmuş olarak kesinlikle kullanmayınız.

Kullanma aşağıdaki şekilde olmalıdır:
Birinci hafta bir gün arayla, sabah ve akşam aç karnına
İkinci hafta iki gün arayla, sabah ve akşam aç karnına
Üçüncü hafta üç gün arayla, sabah ve akşam aç karnına
Dördüncü hafta dört gün arayla, sabah ve akşam aç karnına
Beşinci haftadan itibaren haftada bir defa sabah ve akşam aç karnına birer çay bardağı içilecek.
Önemli uyarı: Hekiminizin verdiği ilaçlar var ise mutlaka kullanınız. Buradaki uygulamayı bir destekleyici olarak kullanınız. Bilmeniz gereken nokta kullanacağınız bitkilere karşı alerjinizin olup olmadığıdır. Bu konuda hekiminizin görüşünü alınız. Hekime gitmeden ve teşhis koydurmadan şikayetiniz ne olursa olsun, buradaki bilgiler ile kendi kendinizi tedavi etmeye kalkışmayınız. Buradaki bilgilerin kesinlikle bir hastalığı teşhis amacı yoktur.<

***** İbrahim Saraçoğlu Akciğer Kanserine Karşı Keçiboynuzu Kürü
Altı ya da yedi tane, orta büyüklükteki keçi boynuzunun, soğuk su ile iyice yıkanması gerekmektedir. Yıkanan keçiboynuzunun, 3 – 4 cm büyüklüğündeki küçük parçalara ayrılarak, yarım litre kaynatılmış suyun içerisine atılır Suyu, keçiboynuzu ile birlikte, kısık ateşte, 4 dakika daha kaynatın.Sonra ise, soğuması için bir kenara alın. Keçiboynuzu soğuduğunda ise, bir cam şişe içerisine suyu süzün. Bu suyun, buzdolabında, en çok üç gün bekletilmesi İbrahim Saraçoğlu tarafndan önerilmektedir.

Buzdolabında sakladığınız keçiboynuzu suyunu, her gün, sabah kahvaltısı sırasında; ve akşam yemeği öncesinde, bir çay bardağı olmak

ibrahim saraçoğlu akciğer kanseri tedavisi
ibrahim saraçoğlu akciğer kanseri tedavisi

koşulu ile içmeniz gerekmektedir. Buz dolabında ortalama olarak üç gün bekletebileceğiniz keçiboynuzu suyunu, artsa dahi, üç günün sonunda dökerek, yeniden taze bir keçiboynuzu suyu hazırlamanız gerekecektir.

İbrahim Saraçoğlu, akciğer kanserini önleyen bu kürün, hiç bir şekilde ara verilmeden yirmi gün boyunca uygulanması gerektiğini belirtmektedir. Yirmi günün tamamlanmasının ardından, keçiboynuzu kürünü, yine ara vermeden onbeş gün daha uygulamanız gerekmektedir. Ancak: onbeş günlük keçiboynuzu kürünü uygularken, keçiboynuzu suyunun içerisine bir çay kaşığı da bal ilave etmeniz, İbrahim Saraçoğlu tarafından önerilmektedir.

****Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu madımak bitkisinin akciğer kanserini durdurduğunu bildirdi ! Madımak bitkisi kürü ile kanser durdurulabilir. 5cm tepe madımak yaprak ve sapları 150 gr olacak. 3 bardak suya katıp demleyeceksiniz. Haşlama stiliyle demlenen madımak en fazla 8 dakika haşlanır ve 30 gün içilir. Her gün taze demlemek gerekir.

Akciğer kanserinde madımak diyen Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu 13 yaprak asma yaprağını kaynatıp içmek de faydalıdır diyor.

Madımak kürü 1 ay yapıldıktan sonra asma yaprağı kürüne geçilir.

Esas olan modern tıptır bu kürler yan tedavi yöntemleridir.

Bu kürler ilaç yerine geçmez.

Yaradan hiçbir şeyi nedensiz yaratmamıştır.

Kanser için de madımak bitkisi çok faydalıdır !

Öğleden önce madımak- öğleden sonra asma yaprağı kürü uygulayın ancak önce 1 ay madımak kürü yapın

70 total views, 1 views today

Yazar:

- admin 1681 Yazı Gönderdi Bitkisel Tedavisi.


Yazara Ulaşın

Bir Cevap “İbrahim Saraçoğlu Akciğer Kanseri”

 1. Burak diyor ki:

  Domates kanser hastalarına önerilir.

  Karaturp kür halinde yenilince kansere karşı vücudun direncini arttırır. Az yenince tembel organları harekete geçirir.

  Isırgan otu çayı kansere iyi gelir.

  Kiraza rengini veren maddenin göğüs, bağırsak ve prostat kanserine iyi geldiği öne sürülmektedir.

  Lahana bol miktarda B ve C vitaminleri ile kanser oluşumunu önleyen negatif enzimler içerir. Sabah kahvaltısından evvel içilen bir bardak lahana suyu sağlığa yararlıdır.

  Maydanoz kansere iyi gelir.

  Sarımsak ve pancar kansere ve kansere yatkın vücutlara iyi gelir.

  Üzerlik otu çayı kan pıhtılaşması gibi hallerde çok etkili olur.

Geri Bildirim/Cevap


Yorum Yazın

Bitkisel Tedavileri Hakkında

Sitemizde Yer Alan Bilgiler bilimsel veri niteliğinde değildir.Bu nedenle uygulamadan önce doktorunuzla yada bir sağlık uzmanı ile görüşmeniz önerilir.Bitkisel kür yada önerilerle ilgili uygulamalar hakkında sitemiz bir sorumluluk kabul etmez. Site Haritası için tıklayınız Sitemiz Kullanan Kişiler İçin Uyguladığımız Gizlilik Politikaları

İlgili Linkler