İbrahim Saraçoğlu Aslan Pençesi

AslanPençesi: Gülgillerdendir. Çayırlarda, ormanlarda yetişir. Çeşitli türleri olan bir yabani bitkidir. 5-7 parçalı olan yaprakları büyüktür. Çiçekleri; ufak yıldız şeklinde ve yeşilimtırak renktedir. Mart-Temmuz aylarında toplanarak kurutulur. Vücudu güçlendirir.Menopoz dönemindeki terlemeleri azaltır. Stres ve gerginliği giderir.Kansere karşı önleyici ve koruyucu bir bitkidir.Ateşi düşürür ve baş ağrısını giderir.

Ormanlık ve çayırlık alanlarda yetişen, 50-60 cm kadar boylanabilen, geniş köklü ve dayanıklı, çok yıllık, otsu bir bitkidir. İçerisinde tanen ve uçucu yağlar barındırır.

İbrahim Saraçoğlu Aslan Pençesi

Aslan Pençesi

Aslan Pençesi

Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu hormon bozukluğundan kaynaklanan tüylenme sorunu için testere dişli aslan pençesi kürünü anlattı:

Malzemeler

1 tatlı kaşığı aslan pençesi
1 su bardağı sıcak su

Hazırlanışı

1 su bardağı kaynar suyun içine 1 tatlı kaşığı aslan pençesi koyarak 12 dakika kısık ateşte demleyin. Demlendikten sonra mutlaka süzün.

- Sabah kahvaltıdan sonra için. Aynı uygulamayı akşam yemeğinden önce de tekrar edin.
- Demlendikten sonra kesinlikle bir kapta bekletmeyin.
- Her gün taze olarak hazırlayıp tüketin.

Aslan Pençesinin Faydaları:
Aslan pençesinin faydaları, Arslan pençesi kürü ne işe yarar?
• Arslan pençesi kürü Meme, rahim, lenfbezi ve prostat kanserlerine karşı önleyici ve koruyucudur
• Arslan pençesi kürü Belirtilen kanser türlerinin başlangıcında ise tedavi edici güce sahiptir
• Arslan pençesi kürü Belirtilen kanser türleri ileri aşamada ise bunları da yavaşlatmaktadır.
• Arslan pençesi kürünün Böbrek fonksiyonları ve sağlıklı çalışması üzerinde çok olumlu etkileri var.
• Arslan pençesi kürünün Prostat büyümesini önleyici özelliği mevcuttur.
• Arslan pençesi kürü Genel olarak hormon dengeleyicidir.

Aslan pençesi kürü ve faydaları: Menopoz dönemi sıkıntıları için aslan pençesinin faydaları
Arslanpençesi, menopoz dönemindeki bayanlar için bulunmaz bir imkandır. Özellikle menopoz döneminde stres, uykusuzluk, gerginlik, ruhsal sıkıntı, sinirlilik, ruhsal değişkenlik, isteksizlik, sıcak basması, sebepsiz korku ve terleme nöbetleri gibi şikayetlerin ortadan kalkmasında arslanpençesi çayı çok büyük bir yardımcı ve destekleyicidir. Son yıllarda, her hangi bir yan etki ve risk göstermeyen bitkisel hormon tedavileri uygulanmaktadır. Bitkisel hormon tedavisinde alternatif olarak başarıyla kullanılan soya, kırmızı yonca (Trifolium pratense) ve Cimicifuga racemosa bitkileridir.

Aynı şekilde menopoz döneminde olmayan her yaştan genç bayanların ağrılı, ruhsal sıkıntılı, depresif ve gerginlik içinde geçirdikleri regl dönemleri için de arslanpençesi kürü bulunmaz bir yardımcıdır. Arslanpençesi kürünü uygulayanlar, kısa zamanda ne derece etkili olduğunu gözleyebilirler.

Aslan Pençesi Nasıl Kullanılır? Taze yaprakları salatalara katılabileceği gibi yaprakları ve çiçekli sapları kurutulduktan sonra suda kaynatılarak kullanılabilir. Bu su çay olarak içilebileceği gibi boğaz iltihaplarında gargara olarak, akne ve yaraları iyileştirmek için de haricen kompres olarak kullanılır.

17 total views, 1 views today

Yazar:

- admin 1681 Yazı Gönderdi Bitkisel Tedavisi.


Yazara Ulaşın

Yorum Yazın

Bitkisel Tedavileri Hakkında

Sitemizde Yer Alan Bilgiler bilimsel veri niteliğinde değildir.Bu nedenle uygulamadan önce doktorunuzla yada bir sağlık uzmanı ile görüşmeniz önerilir.Bitkisel kür yada önerilerle ilgili uygulamalar hakkında sitemiz bir sorumluluk kabul etmez. Site Haritası için tıklayınız Sitemiz Kullanan Kişiler İçin Uyguladığımız Gizlilik Politikaları

İlgili Linkler