İbrahim Saraçoğlu Böbrek Taşı

Böbrek taşı düşürmek bir insanın hayatta yaşayabileceği en şiddetli ağrıya sebep olabilir. Gerçekten de taş düşüren pek çok kadın bu ağrının doğum sancısından daha şiddetli olduğunu ifade etmektedir. Çok eski zamanlardan beri insanlarda sıkıntıya yol açtığı belgelenen böbrek taşı hastalığı günümüzde de oldukça sık görülmektedir. Hatta son 20-30 yıl içinde idrar yolu taşı görülme sıklığında belirgin bir artış olduğu bildirilmektedir. Bu artışın kesin sebebi bilinmemekle birlikte beslenme alışkanlıklarındaki değişikliklere ve az sıvı alımına bağlı olduğu düşünülmektedir.

İdrar yolları içindeki taşın ismi sistemde bulunduğu bölgeye göre , kalis taşı, renal pelvis taşı, üreter taşı, mesane taşı olarak isimlendirilmektedir.

İbrahim Saraçoğlu Böbrek Taşı

Böbrek Taşı

Böbrek Taşı

 Prof.Dr.İbrahim Saraçoğlu’nun Böbrek taşı için Bitkisel Önerileri

Prof.Dr.İbrahim Saraçoğlu’nun yaptığı araştırmalar sonucu böbrek taşları için geliştirdiği bitkisel reçetesi şöyle;

Avakoado yaprağı ve pırasa’nın böbrek rahatsızlıkları için iyi geldiğini belirten Prof.Dr.İbrahim Saraçoğlu,bu bitkilerle 2 ayrı kür öneriyor.

Avokado yaprağı ile hazırlanan kür;

1 Çay bardağı sıcak suya 1 tatlı kaşığı avokado yaprağı demlenerek günde 1 bardak içilmesi öneriliyor.

Pırasayla hazırlanan kür,

Haftada 3 kez, zeytin yağlı ve pirinçsiz olarak hazırlanmış pırasa yemeği yenilmesi ve yine haftada 3 kez; pırasa kaynatılarak suyunun içilmesi öneriliyor.Prof.Dr.İbrahim Saraçoğlu

Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu böbrek taşı düşürücü çay tarifi

1 su bardağı kadar klorsuz suyu kaynatınız. Kaynamaya başlayan klorsuz su içerisine 1 tatlı kaşığı kurutulmuş avokado yaprağı atınız ve 8 dakika boyunca hafif ateşte kaynatınız. 8 dakika boyunca kısık ateşte demlenen kürü, soğumasını beklemeden, süzünüz. Ilıtıldıktan sonra akşam yemeklerinden 2 saat sonra içiniz.

Bu böbrek taşı dökme kürü 5 gün hazırlanıp uygulanır ve 5. günden sonra 3 günlük ara verilir. İçine kesinlikle başka maddeler ilave edilmemelidir. Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu bu böberek düşürücü kürün en fazla 20 gün uygulanabileceğini (her 5 günde bir 3 gün ara vererek) ve eğer kür tekrar uygulanmak isteniyorsa 20 gün uygulamadan sonra mutlaka 20 gün beklenmesi, yani ara verilmesi gerektiğini söylüyor.

Böbrek taşı düşürmek için bitkisel çözümler:

* Sarı sedef otu ve çoban kesesi su içerisinde demlenerek süzülür. Süzüldükten sonra elde edilen suyu tatlandırılmayın ve bir fincan içerek böbrek tasını düsürmeye yardımcı oldugunu görecekseniz

* Mısır püskülleri su içerisinde kaynatıldıktan sonra süzülüp suyu günde 2 bardak olmak üzere aç karnına içilerek böbrek taşı düşürülebilir.

* Su içerisinde haşlanan hazenbal bitkisinin kökü süzülerek suyuna şerbet kıvamına gelinceye kadar pekmez ilave edilir ve iyice karıştırılır. Hazırlanan bu şerbetten günde 2 bardak içilerek böbrek taşı düşürülebilir.

* Dilimlenmiş bayır turpu su içerisinde pişirilerek süzülür, elde edilen suyu aç karnına günde bir bardak içilerek böbrek taşı düşürülebilir.

 

20 total views, 1 views today

Yazar:

- admin 1681 Yazı Gönderdi Bitkisel Tedavisi.


Yazara Ulaşın

Yorum Yazın

Bitkisel Tedavileri Hakkında

Sitemizde Yer Alan Bilgiler bilimsel veri niteliğinde değildir.Bu nedenle uygulamadan önce doktorunuzla yada bir sağlık uzmanı ile görüşmeniz önerilir.Bitkisel kür yada önerilerle ilgili uygulamalar hakkında sitemiz bir sorumluluk kabul etmez. Site Haritası için tıklayınız Sitemiz Kullanan Kişiler İçin Uyguladığımız Gizlilik Politikaları

İlgili Linkler