İbrahim Saraçoğlu Damar Tıkanıklığı Kürü

Damar tıkanıklığı (Ateroskleroz), atardamarlarda meydana gelen en yaygın hastalıklardan biridir. Atardamarlardan birinin, belirli bir sebeple daralması veya tıkanmasına denir.Yağ, kolesterol damar durvarı içinde plaklar adı verilen kümelenmeler şeklinde birikir. Bu birikintiler damarlarda yaygın olarak olur ve sonunda damarın normal işlevini bozar. Damarın önemli bir bölümü tıkanıncaya kadar ateroskleroz bir belirti vermez. Aterosklerozu engellemek tedavi etmekten çok daha kolaydır. Ateroskleroz için risk faktörleri olan kan basıncının düşürülmesi, gıdalarla alınan yağ ve kolesterolün azlatılması, kilo kaybı,sigarasız bir yaşam, şeker hastalığı var ise kan şekerinin kontrol altına alınması sağlanmalı ve ayrıca daha aktif ve hareketli bir yaşam teşvik edilmelidir.

Damar tıkanıklığı, kişinin organlarına normal bir şekilde çalışmasını sağlayacak kadar kanın gidememesine sebebiyet verir. Damar tıkanıklığı ve kan akışını yavaşlatan damar sertliği organların sağlıklı bir şekilde çalışmasını engellediği için birçok hastalığın sebebi olmaktadır.

İbrahim Saraçoğlu Damar Tıkanıklığı Kürü

Damar Tıkanıklığı

Damar Tıkanıklığı

Profesör Doktor İbrahim Saraçoğlu damar tıkanıklığına bitkisel çözüm olarak bir kür öneriyor”

Damar tıkanıklığı için bitkisel kür: Oğulotu yaprağı damar tıkanıklığına iyi geliyor. Peki damar tıkanıklığı tedavisinde bu bitkiden nasıl yararlanabilirim ? Yaklaşık olarak bir bardak klorsuz suyun içerisine 9-10 gram kadar oğulotu yaprağını koyarak, 10 dakika dinlenmesi için bekletiniz. Bu işlemi yemek öğünlerinizden önce 3 su bardağı olarak gündelik içmenizi, tavsiye ediyoruz. Küre yaklaşık olarak 21 gün devam edebilirsiniz. Uygulamanın sonunda, tekrar bir doktora danışarak, gelişmeleri daha ayrıntılı cihazlarda gözlemlemeniz, tedavi sürecine devam edip, etmemeniz hakkında size daha yardımcı olacaktır.

İbrahim Saraçoğlu damar tıkanmasını önlemek için özellikle sarımsak, maydanoz ve limon üçlüsünü öneriyor.

İşte İbrahim Saraçoğlu damar tıkanıklığı için bitkisel formüller:

Kullanılacak olan malzeme,
• Kuru kabuklar’ soyulmuş iri bir diş sarımsak. Sarımsağın kahverengileşmemiş olması ve yumuşamamış olmasına dikkat edilmelidir.
• On-on iki adet taze yeşil maydanoz (saplanıla beraber). Maydanozun yapraklarının sararmamış olmasına dikkat edilmelidir. Yaprakları sararmış maydanoz kullanılmamalıdır.
• İki yemek kaşığı taze sıkılmış limon suyu
• Yarım bardak klorsuz su
Bu malzemelerin hazırlanması için mutfak robotu veya blender (mikser) kullanılır. Maydanozlar el yardımıyla kopartılarak robota atılır.
. Üzerine iki yemek kaşığı taze sıkılmış limon suyu ilave edilir. İri tek bir diş sarımsak bıçakla doğranıp ilave edilir. Yarım bardak klorsuz su ilave edildikten sonra robot veya blender çalıştırılır. Yaklaşık bir bir buçuk dakika çalıştırıldıktan sonra karşımın tamamı kahvaltıdan en az 20 dakika Önce aç karnına içilir. Kahvaltıya kadar ihtiyaç hissedilirse sadece su içilebilir. Her defasında taze olarak hazırlanmalıdır.

Peki damar tıkanıklığı kürü nasıl uygulanacak?

İlk üç gün sarımsaklı, ikinci üç gün sarımsaksız 3.gün ise tekrar sarımsaklı olarak uygulanır. Toplam dokuz gün sonra 3 gün ara verilir. Üç gün aradan sonra aynı şekilde 9 gün uygulanır ve kür sonlandırılır.
3 gün (sarımsak ÷ maydanoz + limon + su)
3 gün (maydanoz + limon + su)
3 gün (sarımsak ÷ maydanoz + limon + su)
3 gün ara verilir, tekrar
3 gün (sarımsak + maydanoz + limon + su)
3 gün (maydanoz + limon + su)
3 gün (sarımsak + maydanoz + limon + su)
şeklinde uygulayarak kür sonlandırılır.
Önemli uyarı: Eğer düşük tansiyon problemi yaşıyorsanız bu kür tansiyonunuzu iyice düşürebilir. Bu yüzden bu uyarıyı dikkate alınız.

Tarçın yağı; Beyindeki damarların tıkanıklığına iyi gelir. Kullanım şekli, tarçın yağından günde 2-3 damla olarak buruna damlatılması, faydalı olacaktır.

Hayıt tohumu: Yaklaşık olarak 5 bardak klorsuz suyun içerisine 90 gram hayıt tohumu koyarak, 10 dakika kaynatınız. Kaynama işleminin ardından içerisine bir adet limonun suyunu sıkınız ve karabaş otu ilave ediniz, (20 gram) bu işlemden sonra süzerek, gün içerisinde belirli aralıklarda tüketebilirsiniz.

43 total views, 1 views today

Yazar:

- admin 1681 Yazı Gönderdi Bitkisel Tedavisi.


Yazara Ulaşın

Bir Cevap “İbrahim Saraçoğlu Damar Tıkanıklığı Kürü”

 1. hüssam diyor ki:

  Armut, damarların içinde biriken tortuları eritip, idrarla dışarı atar.

  Ayçiçek yağı (soğuk preslenmiş) damar kireçlenmesine çok iyi gelir. Damar sertliği, kolestrol ve tansiyona içerdiği pektin maddesi nedeniyle iyi gelir.

  Çavdar lezzetli bir ürün olup vücuda enerji verir. Damar sertliği ve dolaşım bozukluğu sorunu yaşayanlar için yararlı bir üründür.

  Domates, sarımsak, limon, maydanoz, armut damar sertliği ve dolaşım bozukluklarına iyi gelir.

  Greyfurt’un C vitamini yönünden zengin olmakla beraber tadı acıdır. Günde 1 tane yendiğinde atardamar tıkanmasını önleyici, tıkalı damarları açıcıdır.

  Ihlamur, damar kireçlenmesi, kansızlık ve dolaşım bozukluklarına iyi gelir.

  Karaturp damar sertliğine iyi gelir.

  Limon damar sertliğine karşı etkilidir.

  Portakal ve yeşil biber damar zayıflığına iyi gelir.

  Sarımsak, soğan damar sertliğini önler.

  Üzerlik otu çayı damar tıkanması gibi hallerde çok etkili olur.

Geri Bildirim/Cevap


Yorum Yazın

Bitkisel Tedavileri Hakkında

Sitemizde Yer Alan Bilgiler bilimsel veri niteliğinde değildir.Bu nedenle uygulamadan önce doktorunuzla yada bir sağlık uzmanı ile görüşmeniz önerilir.Bitkisel kür yada önerilerle ilgili uygulamalar hakkında sitemiz bir sorumluluk kabul etmez. Site Haritası için tıklayınız Sitemiz Kullanan Kişiler İçin Uyguladığımız Gizlilik Politikaları

İlgili Linkler