İbrahim Saraçoğlu Diz Ağrıları

Diz eklemi denince hemen akla yük taşıyan tibia-femur kemikleri arasındaki ana eklem gelir. Aslında diz yakınmamalının önemli bir kısmını oluştururlar. Koşucular, atlayıcılar, bisikletçiler gibi dizi kıvrık pozisyonda bacağına yüklenen sporcularda diz kapağına aşırı bir yük biner. Bu aşırı yüklenme diz kapağının altındaki kıkırdak ve altındaki kemiğe aşırı yük biner ve ağrıya neden olur. Fakat bu bulguların çıkması için mutlaka sporcu olması gerekmez. Ev hanımlarından ofis çalışanlarına kadar çok geniş bir yelpazede de bu tür ağrılar görülür.Belirtiler;• Merdiven iner-çıkarken• Diz çöküldüğünde• Çömelip kalkıldığında• Diz bükülü pozisyonda uzun süre oturulduğunda  ağrı olur.

Nedenler;Dizin karmaşık yapısı çok hassastır. Ön diz ağrılarına etki eden çok sayıda faktör vardır.• Diz kapağının altındaki femur kemiği eklem yüzeyi ile ilişkisi; yapısal olarak diz kapağı dışa dönük, yarı çıkık, çıkık veya yüksekte olabilir. Bu durum tüm yükün diz kapağının küçük bir bölgesine binmesine neden olur ve buradaki kıkırdağın hızla bozulmasına neden olur. • Yapısal olarak bacak aksı bozukluğu• Medial plika bantı diz içindeki normal eklem katlantısının kalınlaşarak diz büküldüğünde ağrı yapmasıdır.
• Yaralanma• Aşırı antreman veya yüklenme• Bacak adelelerinde dengesizlik, zayıflık
• Düz tabanlık

İbrahim Saraçoğlu Diz Ağrıları

Diz Ağrıları

Diz Ağrıları

Profesör Doktor İbrahim Saraçoğlu diz ağrısı tedavisi için doğal bir kür öneriyor.

Diz ağrıları için bitkisel kür: Çamur ile diz ağrılarınızı, geçirebilirsiniz. Evet yanlış duymadınız, bildiğimiz çamur ile dizinizi tedavi edebilirsiniz. Çamur demişken, sadece çamur ile birlikte bir diz tedavisi yapmayacaksınız, içerisine çeşitli bitkisel yağlar ilave ederek, diz ağrısı için özel bir kür oluşturacağız.

Diz ağrıları için bitkisel çözüm yolu gerekli malzemeler:

2 çorba kaşığı (tepeleme) kil
2 çorba kaşığı buğday kepeği
1 çorba kaşığı deniz tuzu ya da kaya tuzu
1 şişe kapağı menekşe yağı
1 şişe kapağı biberiye yağı
Maden suyu

Hazırlanışı: Malzemelerin tamamını karıştırarak bulamaç haline getirin. Bu bulamacı tencereye koyarak vücudunuzun dayanacağı sıcaklığa gelene kadar ısıtın.

Isıttığınız bulamacı dizlerinizde ağrı olan bölgelere uyguladıktan sonra streç film ile fazla sıkmadan hava alabilecek şekilde sarın. Bu uygulamanın diz ağrılarınıza iyi geldiğini göreceksiniz.

Diz Ağrıları İçin Bitkisel Öneriler

**Diz ağrısı kürü hazırlanışı ve kullanımı:1litre beyaz ispirtonun içersine 4 tane kesme şeker büyüklüğünde kafurunu ekleyin ve 3–4 gün erimesini bekleyin.Hazırladığınız karışım iyice eridikten sonra her gece dizlerinize bu karışımı sürün ve strec filmle sarıp sabaha kadar bekletin. Diz ağrılarına çok faydalı olacaktır.

** İspirto, kafirun ve aspirin karıştırılıp ağrıyan bölgeye sürülür.

** Vazelin, kafirun ve aspirin karıştırılıp ağrımakta olan bölgeye uygulanır.

** Zeytinyağı, aspirin ve kafirun karıştırılıp ağrı olan bölgeye sürülür.

** Peleseng yağı, ağrı bölgesine uygulanabilir.

** Kekik yağı, ağrıyan bölgeye sürülebilir.

** Susam yağı ağrıyan yere iyi gelebilir.

** Alabalık yağı ağrıyan bölgeye uygulanabilir.

** Ağrı olan bölgeye çörekotu yağı sürülebilir.

** Çörek otu yağı diz ağrısına iyi gelir.

** 2 yemek kaşığı kil, 2 yemek kaşığı buğday kepeği, 1 yemek kaşığı kaya tuzu yada deniz tuzu, 1 şişe kapağı kadar menekşe yağı ve 1 şişe kapağı kadar biberiye yağı. Tüm bu malzemeleri bulamaç haline gelinceye kadar karıştırın. Bulamacı tencereye koyun ve ağrıyan dizinizin dayanabileceği kadar sıcaklığa getirin. Artından ağrı olan bölgeye sürün ve streç film ile çok sıkmayarak, içi hava alacak biçimde sarın.

** Çamur, diz ağrısına iyi gelir.

18 total views, 1 views today

Yazar:

- admin 1681 Yazı Gönderdi Bitkisel Tedavisi.


Yazara Ulaşın

Yorum Yazın

Bitkisel Tedavileri Hakkında

Sitemizde Yer Alan Bilgiler bilimsel veri niteliğinde değildir.Bu nedenle uygulamadan önce doktorunuzla yada bir sağlık uzmanı ile görüşmeniz önerilir.Bitkisel kür yada önerilerle ilgili uygulamalar hakkında sitemiz bir sorumluluk kabul etmez. Site Haritası için tıklayınız Sitemiz Kullanan Kişiler İçin Uyguladığımız Gizlilik Politikaları

İlgili Linkler