İbrahim Saraçoğlu İdrar Yolu Enfeksiyonu Kürü

İdrar yolu enfeksiyonları kısaca idrarın dışarı atılması için geçilen yolun iltahap kapması sonucu oluşur.Normalde İdrar yollarında enfeksiyon olduğundan bazen hasta rahatsız olmayabiliyor.Fakat bazen şiddetli ağrılara yol açabiliyor. İdrar yolunun aşağısında ( mesane ve üretra) oluşan iltihap veya enfeksiyonlar beş kadından dörtünü yaşamının bir döneminde etkiler. Bunlar, çoğu zaman bir risk oluşturmaz. Ancak, böbreklerin etkilenmesini önlemek için bunların derhal tedavi edilmesi önemlidir. İdrar yolu iltihaplanmalarını çoğuna escherichia coli bakterisi neden olur. Bu bakteriler normalde kalın bağırsakta bulunur; ancak makattan idrar yoluna ve oradan da mesaneye doğru yayılabilir. Durum elverişli olursa bakteriler mesane içzarına yerleşir, burada çoğalır ve enfeksiyona ve bazense iltihaplanmaya neden olur. Bunun gerçekleşmesine yol açan durumlar arasında; idrar kanalları ve yolundaki bozukluklar böbrek taşları, anatomik bozukluk, yoğun veya asit özellikte idrar ve bazı yiyecek maddeleri sayılabilir.

İdrar yolu iltihabı belirtileri,Sık sık idrara çıkma hissi de idrar yolu iltihabı belirtilerini gösterir.   İdrar yapmadan önce, yaparken veya yaptıktan hemen sonra yanma veya batma hissi idrar yolu iltihabı belirtilerini gösterir.   Alt karın bölgesinde oluşan ağrı (idrar torbası kaynaklı) larda idrar yolu iltihabı belirtilerini işaret eder.  Sırtta belin üst kısmın da ağrı (böbreklerden kaynaklı)  Kasık kemiğinin üst kısmında hassasiyet. İdrarda kan; idrarın rengini pembe yapar veya idrarı bulandırması da idrar yolu iltihabıbelirtilerini işaret eder.
İdrarda iltihap idrarı bulanıklaştırır.

İbrahim Saraçoğlu İdrar Yolu Enfeksiyonu Kürü

İdrar Yolu Enfeksiyonu

İdrar Yolu Enfeksiyonu

Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu idrar yolları iltihabı tedavisi formülü

750 ml kadar kaynamakta olan suyun içerisine 250-300 gram karnabahar ilave edilir. Karnabahar, tencerenin ağzı kapatılarak, 5-6 dakika kısık ateşte haşlanır. İdrar yolları iltihabı ve enfeksiyonu için hazırlanan bu karnabahar kürünün yarısı sabah, diğer yarısı ise akşam, aç karnına veya tok karnına, içilir.

Karnabahar kürü her gün taze olarak hazırlanmalıdır ve tam uygulama süreci şöyledir: 7 gün uygula, 3 gün ara ver, 7 gün uygula, 3 gün ara ver ve 7 gün daha uygulayıp kürü tamamla. Yani kronik idrar yolları enfeksiyonu kürü, üçer günlük aralar hariç, toplam 21 gün içilmiş olacaktır.

Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu bu kür için taze karnabahar kullanılmasının ve bitkisel kürün her gün taze olarak hazırlanmasının önemli olduğunu, ayrıca süzülen kürden arta kalan karnabaharların öğünlerde salata olarak tüketilebileceğini belirtmektedir.

Prof .Dr. İbrahim Saraçoğlu Kadınlarda görülen idrar yolu enfeksiyonları için önereceği şifalı  bitkiler

Kadınlarda Görülen İdrar Yolu Enfeksiyonuna Melisa(oğulotu) :İdrar yolu enfeksiyonları için oğluotu (Melisa) ; 1 bardak klorsuz  suda, 5 dakika kaynatılan oğluotu, dinlendirildikten sonra, öğleden önce ve öğleden sonra içilir.

Çok fazla kilo almak, sık ve zor doğumlar, çok fazla idrar tutmak gibi sebepler, idarar torbasının, yani mesanenin sarkmasına sebep olur ve durum da idrar kaçırma nedenidir.

Dr Adnan İbrahim Saraçoğlundan kadınlarda idrar kaçırma sorunu için, bitkisel kür ;
Kadınlarda İdrar KaçırmaTutamama  : Kadınlarda en çok görülen sorunlardan bir tanesi de idrar tutamama, yani idrar kaçırma sorunudur. Mesanenin sarkması ile birlikte görülen bu sorun için,

Prof.Dr.İbrahim Saraçoğlu Sarıballıbaba otu öneriyor : 1 su bardağı suyun içine, 1 tatlı kaşığı sarıballıbaba 1 hafta süreyle günde 1 barkak, bir haftanın sonunda iki günde 1 bardak içilir. Toplam, 25 içimlik kür olarak hergün taze hazırlanır.

İdrar Yolu Hastalığı için kürler;

- 1 Bardak kaynar suya, 4-10 gram andız otu kökü konulur. 10 dakika bekletilip , günde 2-3 bardak içilir.
- 8 kilo kaynar suya 500 gram sarı kantaron konur. 40 dakika kaynatılır,süzülür. Sabah, öğle, akşam yemeklerden 1 saat önce 1 bardak içilir.
- 1 Bardak kaynar suya,10 gram hatmi çiçeği konulur.10 dakika bekletilip, balla tatlandırılarak, günde 2-3 bardak içilir.
- 1 bardak kaynar suya 10 gram civanperçemi konulur. 10 dakika bekletilip, günde 2-3 bardak içilir.
- 1 bardak kaynar suya, 2 gram taze veya kuru kiraz sapı konulur. 10 dakika bekletilip, günde 2-3 bardak içilir.

ÖNERİLEN BİTKİLER:

-HATMİ
-ISIRGAN OTU
-MAYDONOZ
-KARAHİNDİBA

19 total views, 2 views today

Yazar:

- admin 1681 Yazı Gönderdi Bitkisel Tedavisi.


Yazara Ulaşın

Yorum Yazın

Bitkisel Tedavileri Hakkında

Sitemizde Yer Alan Bilgiler bilimsel veri niteliğinde değildir.Bu nedenle uygulamadan önce doktorunuzla yada bir sağlık uzmanı ile görüşmeniz önerilir.Bitkisel kür yada önerilerle ilgili uygulamalar hakkında sitemiz bir sorumluluk kabul etmez. Site Haritası için tıklayınız Sitemiz Kullanan Kişiler İçin Uyguladığımız Gizlilik Politikaları

İlgili Linkler