İbrahim Saraçoğlu İshal

İshal, ya da tıbbi adlandırmasıyla diyare, günde üç seferden fazla, sulu ve gevşek dışkılama halidir. Oldukça yaygın karşılaşılan bir sorundur.Genellikle özel bir bakım veya tedavi gerektirmeden bir veya birkaç gün içinde kendiliğinden geçer. Ancak uzamış ishal, başka sorunların göstergesi olabilir.

İshal vücudun işlevlerini normal olarak sürdürmesi için gerekli sıvıların eksilmesi anlamına gelen dehidratasyona yol açabilir. Dehidratasyon özellikle çocuk ve yaşlılarda ciddi sağlık sorunlarına yol açabilecek, acilen tedavisi gereken tehlikeli bir durumdur.İshale her yaşta rastlanabilir. Ortalama bir erişkin yılda yaklaşık 4 kere ishal olur.

İbrahim Saraçoğlu İshal

İshal

İshal

Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu’ndan İshal Tedavisi için Karanfil Kürü:

Kahvaltıdan 1 saat sonra, 8-9 adet karanfili, 2-3 parçaya bölüp, az bir su ile yutun.Akşam yemeğinden 2 saat sonra,  yine 8-9 adet karanfili, 2-3 parçaya bölüp az bir su ile yutun. Bu kürü en fazla 1 hafta uygulayabilirsiniz.

Bu kür için karanfil parçalanıp, yutulacak. Kesinlikle ezilmeyecek.Karanfilin taze olmasına dikkat edin. Karanfil kolay parçalanıyor ise, bilin ki bayattır. Bu kür uygulanmaz.

Not : Trombozit (platelet) düşüklüğü sorunu olan kişiler asla karanfil kürünü uygulamasın.

İshal İçin Bitkisel Çözüm Önerileri

** Bir parça Hindistan cevizi yutulur.

** Kızılcık veya kızılcık reçeli tüketilir.

** Ekşi nar kabuğu iyice dövülür ve tülbentten geçirilir. Elde edilen sıvıdan 1 tatlı kaşığı yutulur.

** 1 tatlı kaşığı kuru kahve yutulur.

** Şeftali veya şeftali suyu tüketilir.

** 1 avuç leblebi tüketilir.

** 1 bardak gazoza 1 tane aspirin eklenir.

Bitkilerle ishal tedavisi

- 200 gr, Bal, 1 şeker kaşığı tuz, 1 çay kaşığı karbonat 1 litre suda eritilerek günde 3-5 su bardağı içilmeye devam edilir.

- Limonlar sıkılıp 1 su bardağına doldurulur, 1 çay kaşığı kahve ile karıştırılıp balla tatlandırılarak soğuk olarak içilmeye devam edilir.

- Palamut, meşe yaprağı kaynatılıp balla tatlandırılarak soğuk olarak içilmeye devam edilir.

- Üzüm koruğu, balla tatlandırılarak 1′er su bardağı içilmeye devam edilir.

- Böğürtlen yaprağı, meşe yaprağı demletilip balla tatlandırılarak günde 1-5 su bardağı içilmeye devam edilir.lenir ve içilir.

17 total views, 1 views today

Yazar:

- admin 1681 Yazı Gönderdi Bitkisel Tedavisi.


Yazara Ulaşın

Yorum Yazın

Bitkisel Tedavileri Hakkında

Sitemizde Yer Alan Bilgiler bilimsel veri niteliğinde değildir.Bu nedenle uygulamadan önce doktorunuzla yada bir sağlık uzmanı ile görüşmeniz önerilir.Bitkisel kür yada önerilerle ilgili uygulamalar hakkında sitemiz bir sorumluluk kabul etmez. Site Haritası için tıklayınız Sitemiz Kullanan Kişiler İçin Uyguladığımız Gizlilik Politikaları

İlgili Linkler