İbrahim Saraçoğlu Kaşıntı İçin

Kaşıntı kaşınma arzusu uyaran bir duygudur. Kaşıntı kişiyi oldukça rahatsız edebilir. Şiddetli olduğunda uykusuzluğa, gerginliğe ve depresyona neden olabilir. Kaşıntının gerçek nedeni bilinmemektedir. Derideki sinirler etkilenerek, histamin adlı bir kimyasal salgılanınca, beyinde kaşıntı duyusunu oluşturur. Kaşıntı bazen bir cilt hastalığı ile birlikte olabilirken, bazen de bir iç hastalığının belirtisi olabilir. İç organ hastalığı bulunmayan diğer kaşıntılı hastalarda kaşıntının nedeni psikolojik olabilir.

İbrahim Saraçoğlu Kaşıntı İçin

Kaşıntı İçin

Kaşıntı İçin

İBRAHİM SARAÇOĞLU KAŞINTIYA BİTKİSEL ÇÖZÜM YULAF SAMANI KÜRÜ

Bazen vücudun çeşitli bölgelerinde geçmeyen kaşıntılar ortaya çıkar. Kullanılan ilaçlar yada alerjik nedenler ile ortaya çıkabilen kaşıntılar, bazen hiç sebep yokken de oluşabiliyor. Kaşıntıya ne iyi gelir, kaşıntıya iyi gelen bitkiler, vücuttaki kaşıntılar için ne yapılır, kaşıntıya bitkisel çözüm, kaşıntı için bitkisel tedavi yöntemleri nelerdir diyorsanız ve çare arıyorsanız, Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu vücutta oluşan kaşıntılara iyi gelen ve kaşıntıya çözüm olacak bitki kürü açıklıyor.

Kaşıntıya yulaf samanı kürü:

Malzemeler:

* 1 su bardağı su
* 1 yemek kaşığı yeşil yulaf

Hazırlanışı ve Kullanımı:   Kaynamakta olan suyun içine yulafı atıp 5 dakika kaynatın ılındıktan sonra vucudunuzda kaşınan bölgelere sürün.Yulaf samanı yeşil haldeyken toplayıp, gölgede kurutulmalıdır.

Kaşıntı İçin Bitkisel Öneriler

***Saç kaşıntısı için için bitkisel öneriler :Sadece iki malzemeden oluşan ve yapılması son derece basit olan saç kaşıntısı için malzemeler ve hazırlanışı şöyledir;

Malzemeler:     Elma sirkesi ve  Isırgan otu

Hazırlanışı: Elma sirkesi,ince kıyılmış ısırgan otu yaprağı1/4 litre elma sirkesi kaynama derecesine kadar ısıtılır(ama kaynatılmaz)ve içine bir avuç dolusu ince kıyılmış ısırgan otu yaprağı eklenir ve soğuyana kadar demlendikten sonra süzülür.Saçlar durulanırken kafa derisine de masaj yapılır

****Kaşıntı hastalığı için kullanılabilecek şifalı bitkiler ve doğal çözümler.

Malzemeler: Ebegümeci, Ardıç meyvesi, Susam yağı, Gül suyu,Dulavrat otu, Kırlangıç otu

Hazırlanışı:  • Eşit miktarda Dulavrat otu, ebegümeci ve ardıç meyveleri yarım saat kaynatıldıktan sonra demlenleni çaydan hastalıklık geçene kadar günde iki-üç fincan içilir.

Vücutta Kaşıntının nedenleri Nelerdir?

* Kaşıntı birçok hastalığın belirtisi olabilir. Deri hastalıkları, kronik böbrek hastalıkları, karaciğer hastalıkları, safra yolları hastalıkları, şeker hastalığı gibi nedenlerden kaşıntı olabilir.

* Cilt kuruluğundan dolayı kaşıntı olabilir.

* Hormon dengesizlikleri ve lösemi

* Aşırı kahve, alkol ve sigara tüketimi

* Gıda alerjisi

* Böcek ısırıkları

* Kimyasal maddelerin kullanımı

* Sabun, çamaşır tozları gibi maddeler neden olabilir.

* Yünlü giysiler

* İlaçların neden olduğu kaşıntılar

* Bazı besinlerin neden olduğu kaşıntılar

* Kıl kurdu, mantar ve makatta inatçı kaşıntılar

* Sinirsel ve ruhsal sıkıntılar kaşıntıya neden olabilir.

Özellikle geceleri makat çevresinde ki kaşıntının nedeni bilinmemektedir. Fakat bazen kaşıntının nedeni genital bölgenin kötü hijyeni ve kullanılan sabun vb. maddelerdir. Çocuklarda ise en sık görülen neden kıl kurdu olarak bilinen barsak parazitleridir. Bu çocuklarda özellikle geceleri aşır kaşıntıya neden olabilir. Kaşıntının tedavisi mümkündür.

Kaşıntı İçin Şifalı Bitkiler

* Bir kahve fincanı vazelin ile bir çorba kaşığı ıtırçiçeği merhem haline gelinceye kadar karıştırılıp söz konusu kaşıntılı bölgeye sürülür.

* Bir litre suyun içine ince kıyılmış 100 gram kadar taze ce­viz yaprağı katılıp kaynatılmasının ardından süzülerek söz konusu kaşıntılı bölge günde iki kez, sabah ve akşam yirmi dakika boyun­ca yıkanır. Bu işlem iyileşinceye kadar devam ettirilir.

* Bir litre suyun içine ince kıyılmış 100 gram kadar çam yaprağı katılıp kaynatıİmasının ardından süzülerek söz konusu kaşıntılı bölgeye sürülür.

* Bir litre suyun içine ince kıyılmış 100 gram kadar taze defne yaprağı ve havanda dövülerek toz haline getirilmiş olan bir çorba kaşığı defne tohumu katılıp kaynatılmasının ardından süzülerek söz konusu kaşıntılı bölgeye sürülür.

15 total views, 1 views today

Yazar:

- admin 1681 Yazı Gönderdi Bitkisel Tedavisi.


Yazara Ulaşın

Yorum Yazın

Bitkisel Tedavileri Hakkında

Sitemizde Yer Alan Bilgiler bilimsel veri niteliğinde değildir.Bu nedenle uygulamadan önce doktorunuzla yada bir sağlık uzmanı ile görüşmeniz önerilir.Bitkisel kür yada önerilerle ilgili uygulamalar hakkında sitemiz bir sorumluluk kabul etmez. Site Haritası için tıklayınız Sitemiz Kullanan Kişiler İçin Uyguladığımız Gizlilik Politikaları

İlgili Linkler