İbrahim Saraçoğlu Kolit Tedavisi

Ülseratif kolit ,Kalın barsağın iç yüzeyini döşeyen tabakanın iltibabıdır. Hastalık kronik ve dönem dönem alevlenmeler gösterir. Crohn Hastalığı ile birlikte inflamatuar barsak hastalıkları adı verilen hastalık grubunu oluştururlar. Hastalığın neden olduğu bugün için bilinmemektedir.Gıdalarımızla mide-barsak kanalına giren maddeler viral yada mikrobiketkenlerden birinin yada birkaçının bu iltihabı başlatabileceği ileri sürülmekte ise de bu etkenin ne olduğu kesin olarak henüz belli değildir. Bu konuda yoğun araştırmalar devam etmektedir İnflamatuar barsak hastalıkları bulaşıcı değildirler, özel koruma yöntemleri gerekmemektedir. Anne-babadan çocuğa direkt geçiş olmamakla birlikte  İnflamatuar barsak hastalığı (Crohn Hastalığı ve ülseratif kolit) olanların akrabalarında bu hastalıklardan birinin görülebilme sıklığı % 5 ile % 20 arasında değişmektedir.

Ülseratif kolitin nedeni bilinmemektedir. Gıda içerisinde alınan çeşitli maddeler, bakteri, bakteri toksinleri, viruslar hastalığın ortaya çıkmasında rol oynayabilir. Ancak sorumlu hiçbir gıda maddesi veya mikroorganizma bulunmuş değildir. Etken ne olursa olsun, bu zararlı faktöre karşı barsak mukozasında cevap olarak iltihap hücreleri artar, inflamasyon ve ülserler gelişir.Bugün için tedavide kullanılan ilaçlar; hastalığın nedeni bilinmediği için, sebebe yönelik değil, iltihabın gerilemesini sağlayan anti-inflamatuvar ilaçlardır.

İbrahim Saraçoğlu Kolit Tedavisi

Kolit-Tedavisi

Kolit-Tedavisi

İbrahim Saraçoğlu Ülseratif kolit hastalığı bitkisel tedavi

İbrahim Saraçoğlu bu hastalık için karanfil kürünü önermektedir.Bu doğrultuda karanfilin bu hastalık açısından faydalı olduğunu belirtiyor.Karanfil Kürü;

Sabah kahvaltını yapmadan 15-20 dakika kadar önce oda sıcaklığında suyla 7-8 tane karanfil çiğnenmeden yutulur.Yine aynı günün öğle yemeğinden 2-3 saat sonra 7-8 karanfil oda sıcaklığındaki 1-2 damla suyla yutulur.Suyun çok sıcak olmamasına dikkat edin.Hafif ılık su ile içilmelidir.Bu küre en fazla 7 gün süresinceye dek devam edin.Şikayetlerinize oranla 1 ay sonra bir kaç hafta daha kürü uyglamaya devam edebilirsiniz.Karanfili yutmadan önce ikiye bölerek yutarsanız maksimum etkiyi görebilirsiniz.Ayrıca karanfili havanda döverek yada ezerek uygulamanız bu kürden fayda sağlayamamanıza neden olur.

*Prof Dr.İbrahim Saraçoğlu Ülserif kolit hastaları için Taze sıkılmış soğan suyu kürünü  açıkladı :Ülsaratif kolitte;iki hafta boyunca,haftada 3 kez öğle yemeklerinden 2 saat sonra -bir tatlı kaşığı taze sıkılmış yemeklik soğan suyu içilir.İlk birinci haftada şikayetlerin büyük oranda azaldığı görülmüşür.Birinci haftada rahatlama hissetmeyen ülsaratif kolit hastalarının kürü sonlandırmaları gerekir.Unutmamak gerekirki her ülsaratif kolit hastalarının ayrı bir besine karşı aynı olumlu tepkiyi verecek diye bir kural yoktur.Genel bir kural olmasa da,ülsaratif Kolit hastalarının ortak payda da buluştuğu besin az yağlı pişirilmiş patates yemeğidir.

Kolit İçin Bitkisel Öneriler

1. tarif
damla sakızı,nöbet şekeri zerdeçal öğütülüp kullanılır

2. tarif
Çörek otu yağı içilir.

3. tarif
Kekik, papatya, kantaron çiçeği, biberiye, mentollü nane, söğüt yaprağı, mercan köşk, fesleğen ve lavanta çiçeği, ayrı ayrı veya bir kısmı karıştırılarak kaynatılıp aç veya tok karnına 1-2 su bardağı içilir.

4. tarif
Yağlı kudret narı yenir.

17 total views, 1 views today

Yazar:

- admin 1681 Yazı Gönderdi Bitkisel Tedavisi.


Yazara Ulaşın

Yorum Yazın

Bitkisel Tedavileri Hakkında

Sitemizde Yer Alan Bilgiler bilimsel veri niteliğinde değildir.Bu nedenle uygulamadan önce doktorunuzla yada bir sağlık uzmanı ile görüşmeniz önerilir.Bitkisel kür yada önerilerle ilgili uygulamalar hakkında sitemiz bir sorumluluk kabul etmez. Site Haritası için tıklayınız Sitemiz Kullanan Kişiler İçin Uyguladığımız Gizlilik Politikaları

İlgili Linkler