İbrahim Saraçoğlu Polikistik Over

Polikistik over, üreme çağında olan kadınların yaklaşık %5′ünde görülür.PKO’nun merkezinde herhangi bir nedenle yumurtlama işlevinin yarım kalması yer alır. Polikistik over ‘un diğer belirti ve bulguları genellikle bu temel bozukluğa ikincil olarak gelişirler. Yumurtlamanın yarım kalması, içinde yumurta hücresini barındıran folikül adlı yapının yumurta hücresini olgunlaştıracak ve çatlayarak bu hücreyi serbest bırakacak büyüklüğe ulaşamaması ve milimetrik çaplarda kistik bir yapı olarak yumurtalık içinde yerini almasına neden olur. Yumurtlama işlevi bu şekilde yarıda kalmaya devam ettiği sürece her ay yumurtalık içindeki ufak kistlere bir yenisi katılır ve yumurtalıklar bir süre sonunda çok sayıda kist içeren ve ileri durumlarda normalden büyük çaplara ulaşan yapılara dönüşürler.

PKO genellikle (her zaman değil!) kilosu normalden fazla olan kadınlarda görülen bir durumdur. Kilo alımının PKO’nun sonucunda mı olduğu, aşırı kilolu olan kadınlarda mı daha fazla PKO görüldüğü bilim çevrelerinde sık tartışılan bir durumudur. Bilimsel veriler PKO’nun ilaçla tedavi edilmesinin kadının ideal kiloya gelmesini kolaylaştırdığını, kendi isteğiyle kilo veren kadınlarda ise PKO tedavisinin daha kolay olduğunu göstermektedir.

İbrahim Saraçoğlu Polikistik Over

Polikistik Over

Polikistik Over

İbrahim Saraçoğlu’nun, harikalar yaratan bir kürünü daha sizlerle paylaşmak istiyoruz. Bu kürümüz, kadın hastalıkları, kadınlardaki vajinal akıntılar, menapoz döneminde, hemen hemen her kadının yaşadığı sıcak basmaları ve hatta üst solunum yolu enfeksiyonları için oldukça faydalı. Hemen kürümüzü anlatmaya başlayalım.

Vajinal akıntı için soğan suyu kürü aynı zamanda erken menopoz , çikolata kisti, 3 cm. den küçük miyomlar, adet düzensizliği ve polikistik over şikayeti  olan bayanlar için de mükemmel bir çözümdür.Yumurtalıklardaki kisti tamamen ortadan kaldırmaktadır..

GEREKLİ MALZEMELER :
* 1 su bardağı su,
* 1 orta boy soğan,

HAZIRLANIŞI VE KULLANIM ŞEKLİ : Suyu kaynatın. Soğanı içine atın ve 5 dak kaynatın. Ilıdıktan sora süzün ve için. Hergün 2 defa taze olarak hazırlayıp tüketeceğiniz soğan suyu kürü, 15 gün uygulanmalıdır. Soğan Suyunu ılık olarak içeniz gerekir.

YUMURTALIK KİSTLERİ İÇİN KULLANIM ŞEKLİ : Adetten 10 gün önce başlatın, 10 gün kullanın. Bir sonraki adetinize 10 gün kala yine başlayın ve 10 kullanın. 3-4 ay aynı şekilde uygulayın.

Yumurtalık Kistleri İçin Öneriler

*Başlangıç aşamasında olan kistler toksik durumlarda ilk yer başlatmak için gelişmeye bilinen vücudunuzun karaciğer ve böbrekleri temizleyici oldukları için vücuttan atılmalarında önemli rol oynarlar. Bu bol su içmek ile kafein ve alkol alımı ile yapılabilir. Ayrıca banyo yaparken pelvik muayenede olduğı gibi vajinanıza hafif düzeyde bastırarak masaj yapmak da sizi rahatlatacaktır.

*Yumurtalık kisti için kullanılan doğal ve bitkisel yöntemlerden bir başkası da aldığınız gıdalara dikkat etmeizle başlar. Yumurtalık kisti için lifli gıdalarla beslenmek çok önemlidir. Lifli gıdalar tüketmediğiniz taktirde kabız olma riskiniz yüksektir ve bu durumda şişik karın ve kolon kısmı yumurtalıklarınıza baskı yapabilir. böylece ağrılı ve sancılı bir gün geçirebilirsiniz.

*Ayrıca kaynaklı, kepekli ekmek, kahverengi pirinç, makarna, yulaf, fasulye, bezelye, mercimek, tahıllar, tohumlar, meyve ve sebzeler de yumurtlaık kistine iyi gelebilecek doğal gıdalardır.

*Bitkisel çaylar ve meyveler de doğal olarak antioksidan görevi gördükleri için vücudun temizlenmesine yardımcı olmaktadırlar. Çünkü bu yatıştırıcı içerir ve tüm bu acı olabilir pelvik ve abdominal basınç hafifletmeye yardımcı olacak özellikleri yatıştırıcı bir özellikle iyi bitkisel çay site iyi gelecektir.

*Hangi bitkisel çay yumurtalık kistine iyi gelir sorusuna verilecek cevaplardan biri de papatya çayı olacaktır. Yumurtalık kistine iyi gelebileck bitkisel tedavileri kombine yaparak da kullanabilirsiniz.

 

62 total views, 1 views today

Yazar:

- admin 1681 Yazı Gönderdi Bitkisel Tedavisi.


Yazara Ulaşın

Bir Cevap “İbrahim Saraçoğlu Polikistik Over”

  1. ceycey diyor ki:

    Bıyık, sakal, göğüs arası, göğüs ucu ve bel, kol ve bacak bölgelerinde bulunan kılların miktarında artış, renk koyulaşması, kalınlaşma ve sertleşme polikistik over sendromu’nda görülen belirtilerden biridir. Polikistik over sendromu’nda açık renkli ve ince olan tüyler androjen denilen erkeklik hormonlarının kan düzeylerinde ve duyarlılığında ki artış nedeniyle veya erkeklik hormonlarını bağlayıp onları etkisiz hale getiren SHBG (Sex Hormone Binding Globulin) (Erkeklik hormonlarını bağlayan madde) deki azalma nedeniyle koyu, siyah renkli olma ve kalınlaşma eğilimi gösterirler.

Geri Bildirim/Cevap


Yorum Yazın

Bitkisel Tedavileri Hakkında

Sitemizde Yer Alan Bilgiler bilimsel veri niteliğinde değildir.Bu nedenle uygulamadan önce doktorunuzla yada bir sağlık uzmanı ile görüşmeniz önerilir.Bitkisel kür yada önerilerle ilgili uygulamalar hakkında sitemiz bir sorumluluk kabul etmez. Site Haritası için tıklayınız Sitemiz Kullanan Kişiler İçin Uyguladığımız Gizlilik Politikaları

İlgili Linkler