İbrahim Saraçoğlu Tansiyon Kürü

Kan basıncı; kanın atardamar duvarlarına yaptığı basınç. Bu basınç sayesinde, kan vücuttaki bütün organ ve dokulara kadar nakledilmekte ve böylece bu organ ve dokular hayatiyetlerini devam ettirebilmek için gerekli maddeleri kandan almaktadır.Tansiyonun belirli normal değerleri vardır. Tansiyonun bu değerlerin altına düşmesi veya üstüne çıkması sağlık için zararlı olmaktadır. Tansiyonun iki şekli vardır: Büyük tansiyon (sistolik kan basıncı), kalbin kasılması yani kalbin kanı damarlara atması esnasındaki ölçülen tansiyondur ve yetişkin insanlar için normal değerleri 10 ila 14 cm (cıva basıncı) ise, kalbin gevşediği yani kanın kalbe dolduğu sırada ölçülen kan basıncı olup, normalde 9 cm cıva basıncını geçmemelidir. Tansiyon bebeklerde oldukça düşük değerlerdedir. Yaş ilerledikçe bu değerler artmaya başlar ve yetişkinlerdeki değerlere yükselir.

Bir kimsede hipertansiyon (yüksek kan basıncı) var diyebilmek için büyük tansiyonun 14’ten, küçük tansiyonun 9 cm cıva basıncından yüksek olması gerekir. Hipertansiyonu değerlendirmede özellikle küçük tansiyon ehemmiyet arz eder. Bununla beraber bir kimsede tansiyon düşüklüğü var diyebilmek için, büyük tansiyonun 10 cm cıva basıncının altında olması gerekir. Yani tansiyon düşüklüğü değerlendirilirken, büyük tansiyon dikkate alınır.

İbrahim Saraçoğlu Tansiyon Kürü

Yüksek Tansiyon

Yüksek Tansiyon

Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu’na göre Nar Suyu Yüksek Tansiyonu Düşürüyor.

Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu!na göre; Yüksek tansiyonu olan kişilerin  her gün bir su bardağı taze sıkılmış nar suyu içmelidir. Fakat düşük tansiyonlu kişiler asla nar suyu içmemelidir, diyor. Tansiyonu düşürür, hatta yerlerinden kalkamazlar, diyor.

Bir de diş eti iltihabı olanlar ya da kanda iltihabı olanlar nar suyu içmeli.

Kereviz ise tansiyonu yükselten bir sebzedir.

Profesör Doktor İbrahim Saraçoğlu, tansiyonu ve şekeri düşürmek için tamamen bitkisel ve doğal lahana kürü önerisinde bulunuyor.

Özellikle tarlada yetiştirilmiş beyaz lahananın 5 adet yaprağını yarım litre kadar kaynayan su içerisinde ortalama 15 dakika kadar kaynatın ve ılıması için ateşten alın.Sabah ve akşam (tok veya aç farketmez) 1 su bardağı kadar tüketin.

Bu kür sayesinde yüksek tansiyon rahatsızlıkları olanlar tansiyonlarını kontrol altında tutmuş olabilecekler. Ayrıca bu mucize iksir sayesinde şeker hastaları da şeker oranını dengede tutabilirler.

Yüksek tansiyonda (hiper tansiyon) ise normal seviyeye indirmek için şu bitkisel tedavi yöntemleri kullanılır.

*    4 bardak suya 20 gr. çilek kökü konur, haşlandıktan sonra süzlür.Günde 3 kere birer kahve fincanı içilir.

*    4 bardak suya 10 gr. maydanoz konur, 10 dk. kaynatılıp günde 3 kere  içilir.

*    4 bardak suya 2 su  bardağı dolusu hünnap konur 15 dk. kaynatılır süzülür. suyuna 2 çay bardağı dolusu toz  şeker konulup karıştırılır günde 3 kera bir çay bardağı ölçüsünde içilir.

*    5 tane patates kabukları soyulmadan ince ince dilimlenir üzerine 4 bardak su konur, 15 dak kaynatılıp süzülür.  Günde 2 kere birer su bardağı içilir.

*    4 bardak suya 2 tutam kestane ağacı filizi konur. 15 dk. kaynatılır. Günde 3 kere birer kahve fincanı içilir.

*   4 bardak suya 5 gr. ökseotu konur. 10 dk. kaynatıldıktan sonra günde  bir kere bir çorba kaşığı içilir.

20 total views, 1 views today

Yazar:

- admin 1681 Yazı Gönderdi Bitkisel Tedavisi.


Yazara Ulaşın

Yorum Yazın

Bitkisel Tedavileri Hakkında

Sitemizde Yer Alan Bilgiler bilimsel veri niteliğinde değildir.Bu nedenle uygulamadan önce doktorunuzla yada bir sağlık uzmanı ile görüşmeniz önerilir.Bitkisel kür yada önerilerle ilgili uygulamalar hakkında sitemiz bir sorumluluk kabul etmez. Site Haritası için tıklayınız Sitemiz Kullanan Kişiler İçin Uyguladığımız Gizlilik Politikaları

İlgili Linkler