İbrahim Saraçoğlu Vertigo

Vertigo Latince ‘Dönmek’ fiilinden gelir ve sorun iç kulak problemlerinden kaynaklanır, baş dönmesi ve hareket duygusunun yitirilmesi anlamına gelmektedir.Vertigo’nun nedenleri nelerdir?  1- Dolaşım bozukluğu  2- Yaralanma  3- Enfeksiyon  4- Alerji   5- Nörolojik hastalıklar

Vertigo‘nun etkisini azaltabilmek için neler yapılabilir? ** Aniden ayağa kalkmak veya başınızı bir taraftan diğer tarafa çevirmek gibi ani pozisyon değişikliklerinden kaçının.** Hızlı baş hareketlerinden kaçının.** Tuz, nikotin ve kafein gibi dolaşımı ürünlerin kullanımını azaltın.** Sinirlilik hali, stres ve alerjiniz olan maddelerden uzak durun.** Başınız döndüğü zaman dikkatli olun. Kesici aletler, araç kullanmak, yüksekte bulunmak gibi durumlardan kaçının.

İbrahim Saraçoğlu Vertigo

Vertigo

Vertigo

Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu vertigo için bitkisel kür önerisi:

Sık sık baş dönmesi problemi yaşayanlar için sarı ballıbaba bitkisi çok faydalıdır.

Bir su bardağı kaynar suyun içine bir tatlı kaşığı sarıballı baba bitkisini koyduktan sonra 5-7 dakika kadar kaynatın ve için baş dönmeleriniz azalacaktır.

Baş dönmesinde faydalı olacak bitkisel yöntemler şöyledir:

* Bektaşi üzümü dövülerek toz haline getirilir. 1 kaşık üzüm tozu, 1 kaşık kişniş tohumu bir bardak suya eklenerek gece boyunca bekletilir. Ertesi sabah aç karnına şeker eklenerek içilir.

* Bir bardak su içine karabiberi limon suyu ve tuz eklenerek baş döndüğünde içilir.

* Bir yemek kaşığı badem, bir yemek kaşığı kabak çekirdeği içi, 1 kaşık haşhaş tohumu, 3 kaşık buğday unu karıştırılarak robottan geçirilmeli ve ince bir toz haline getirilmelidir. Bir kapta eritilen bir kaşık tereyağının içine süt eklenir ve toz karışım dökülerek birlikte kaynatılır ve günde bir yemek kaşığı içilir.

* Kabak çekirdeği ve soyulmuş badem bir gece suda bekletilerek ezilip macun yapılır ve içilir.

* Bir bardak sütün içine zencefil ve karanfil eklenerek kaynatılmalı ve şeker eklenerek hergün düzenli olarak içilmelidir.

Bu bozukluk bir yanınıza veya diğer tarafınıza yattığınızda veya bakmak için başınızı geri verdiğinizde ortaya çıkan aşırı baş dönmesi olanak tarif edilir.

Baş Dönmesi için şifalı bitkiler: Baş dönmesine engel olan etkileri ile Zencefil, Çıbanotu, Ökse Otu, Ginko, Kereviz, Civanperçemi, Balkabağı, Papatya, Alıç, Rezene, Nane ,Cezayir Menekşesi ve Sedefotu faydalıdır.

Zencefil: Bu değerli bitkiden yapacağınız çayları içebileceğiniz gibi limonatanıza bir parça taze zencefil katabilir ya da taze zencefili ciğneyebilirsiniz.

Alıç: 1 çay kaşığı kadar alıç yaprağı ve çiçeğinin 1 bardak kaynar derecedeki suda 1 dakika kadar demlendirip hazırlayacağınız çaydan günde 2-3 bardak içebilirsiniz.

Kabak Çekirdeği: Bir avuç kabak çekirdeği baş dönmesi şikayetlerinizi gidermeye yardımcı olabilir.

17 total views, 1 views today

Yazar:

- admin 1681 Yazı Gönderdi Bitkisel Tedavisi.


Yazara Ulaşın

Yorum Yazın

Bitkisel Tedavileri Hakkında

Sitemizde Yer Alan Bilgiler bilimsel veri niteliğinde değildir.Bu nedenle uygulamadan önce doktorunuzla yada bir sağlık uzmanı ile görüşmeniz önerilir.Bitkisel kür yada önerilerle ilgili uygulamalar hakkında sitemiz bir sorumluluk kabul etmez. Site Haritası için tıklayınız Sitemiz Kullanan Kişiler İçin Uyguladığımız Gizlilik Politikaları

İlgili Linkler