İbrahim Saraçoğlu Zona

Zona çoğunlukla yaşlı kişilerde ortaya çıkmakla beraber, gençlerde de görülebilir. Belirtileri haftalar, aylar ve daha da kötüsü yıllar sürebilir. Zona genellikle bir kez meydana gelse de, bazı kişilerde tekrar ettiğine de rastlanmıştır.Suçiçeği geçiren kişilerde, bu hastalığa neden olan Herpes zoster virüsleri, pasif bir şekilde vücutta kalmaya devam eder ve herhangi bir sonına yol açmazlar. Bazı kişilerde ise, bu virüs ileriki bir tarihte aktif hale geçerek zonaya neden olabilir.
Zona Hastalığı Belirtileri,Genellikle yüzün veya vücudun tek tarafında ağrı, kaşıntı ve isilik ana zona hastalığı belirtileri arasındadır. Bunun yanısıra çizgi ya da grup halinde acılı kabarcıklar, bu kabarcıklarda yanma, yüksek ateş ve kendini halsiz hissetme durumu da zona hastalığı belirtileri arasında sayılabilmektedir.Zona hastalığı, sakatlık ve yoğun stres bağışıklık sistemini zayıflatarak virüslerin aktif hale geçmesine neden olabilir. Bu durum şu ana kadar tespit edilebilmiş en geçerli zona hastalığı nedenleri arasındadır.

İbrahim Saraçoğlu Zona

Zona

Zona

İbrahim Saraçoğlu Zona Hastalığı İçin Semizotu Kürü  İbrahim Saraçoğlu, şu şekilde  konuşmaktadır: ”Zona hastalığına maruz kaldıysanız, her gün 150 gram semizotu yiyin. Semizotunu tek başına yiyemiyorsanız, yoğurt ile karıştırarak da tüketebilirsiniz.”

Semizotunun, zona hastalığına karşı iyi geldiğini belirten İbrahim Saraçoğlu, zona hastalığındaki ağrılar için de her gün iki adet armut yenmesi gerektiğini belirtmektedir. Zona hastalığı sebebiyle ortaya çıkan ağrılar için, her gün yenmesi gereken iki armudun, semizotu yendikten iki saat sonra yenmesi gerektiğini de belirten İbrahim Saraçoğlu, belirtilen kürler ile birlikte, doktor kontrolünde de olunması gerektiğini belirtmektedir.

Zona İçin Bitkisel Öneriler

*Her dem taze özsuyu, zonanın ağır sancılarını kısa sürede dindirir. Bitkinin etli yaprakları uzunluğuna dilimlenir ve bir tabağa dizilir. Yaprakların üstüne çıkan özsu, gün boyunca birkaç kere hasta bölgeye sürülür. Daha ilk uygulamadan sonra, hasta,rahatlatıcı etkiyi hissetmeye başlar.

*Eski bir bitki kitabında da su reçete var:25g Meşe ağacı kabuğu, 10g Aslanpençesi, 20g Yulaf, 100g Papatya,250g Ada çayı, 10g Gazel boynuzu,bu bitki karışımından dört yemek kaşığı dolusu, bir litre suda kaynama derecesine kadar ısıtılıp,üç dakika demlendirilir,ılıdıktan sonra gün boyunca hasta bölge sık sık nemlendirilir.Posada hafifçe ısıtılarak bir bezin arasına koyulur ve gece boyunca hasta bölgeye kompres yapılır.

Zona Hastalığı için Şifalı Bitkiler
- Lahana yaprakları ezilir, lapa halinde konulur, günde 4 defa içilir.
- Bir miktar lahana yaprağı mikserden geçirilip bir tülbent yardımıyla sıkılıp elde edilen Özsuyu kabarcıklann üze­rine sürülür.
- Vücut saf zeytinyağı ile ovulur.
- Vücut sirkeyle karıştırılmış su ile yıkanır.
- Ağrıyan yerler badem yağı ile ovulur.

4 bardak suya, 4 kaşık ezilmiş kuşburnu konulur. 30 dakika kaynatılıp, nöbet şekeri ile tatlandırılır. Bu karışımdan günde 3 bardak içilir.

Zona Hastalığına İyi Gelen Bitkiler ve Bitkisel Çözüm Kürleri:

Zona hastalığı uzun bir iyileşme süreci olan cilt hastalıklarından biridir.

* Zona hastalığının olduğu yaralı bölgeye günde iki, üç defa zeytinyağı, badem yağı ve çörek otu yağı sürmek faydalı olacaktır.

* 4 bardak suya, 4 kaşık ezilmiş kuşburnu konulur. 30 dakika kaynatılıp, nöbet şekeri ile tatlandırılır. Bu karışımdan günde 3 bardak içilir.

* Lahana yaprakları rondodan geçirilip bir tülbent yardımıyla sıkılıp elde edilen Özsuyu kabarcıkların üzerine sürülürse iyi gelecektir.

* Havanda dövülerek toz haline getirilmiş bir yemek kaşığı aslanpençesi, papatya, gazel boynuzu, ikişer buçuk yemek kaşığı meşe ağacı kabuğu, ada çayı ve iki yemek kaşığı yulaf iyice karıştırılır. Bir litre suyun içinde dört yemek kaşığı karışım kaynatılır. Elde edilen su, yumuşak bir bez ile alınır, hassas bölgelerin üzerine sarılır ve beklenir. Posa, bezin arasına konularak kabarcıkların üzerine tampon yapılırsa fayda sağlar

 

20 total views, 1 views today

Yazar:

- admin 1681 Yazı Gönderdi Bitkisel Tedavisi.


Yazara Ulaşın

Yorum Yazın

Bitkisel Tedavileri Hakkında

Sitemizde Yer Alan Bilgiler bilimsel veri niteliğinde değildir.Bu nedenle uygulamadan önce doktorunuzla yada bir sağlık uzmanı ile görüşmeniz önerilir.Bitkisel kür yada önerilerle ilgili uygulamalar hakkında sitemiz bir sorumluluk kabul etmez. Site Haritası için tıklayınız Sitemiz Kullanan Kişiler İçin Uyguladığımız Gizlilik Politikaları

İlgili Linkler