Kategori | Hastalıklar

İltihaplı Romatizma Bitkisel Tedavisi

İltihaplı romatizma eklem yerlerinin etrafının aşırı derecede ağrı ve işlev görememeye neden olacak şekilde iltihap bağlamasıyla oluşan kronik nitelikte hastalıktır.Halk arasında “iltihaplı romatizma” olarak adlandırılan,diğer adı  Romatoid artrit olan en sık rastlanan sistemik bağ dokusu hastalığıdır. Romatizmanın vücudumuzda en sevdiği bölgeler el ve diz eklem bölgeleridir

Romatizma faktörü, kalp gibi, böbrek gibi, karaciğer gibi vücudun ayrılmaz bir parçasıdır.Romatoid artrit genellikle 25 – 50 yaş arasındaki bayanlarda görülür.Kırk yaşından sonra daha sıklıkla görülür. Topluma oranladığımızda her yüz kişiden iki kişide görülebilir. Diğer bir deyişle, bir milyar dörtyüzbin kişiden beşyüz bin kişide bu durum açığa çıkmış ise, kalan diğer ksımda bu durum fibro miyalji olarak, kireçlenme vb. olarak dile getirilir.

İltihaplı Romatizma Bitkisel Tedavisi İltihaplı Romatizma

İbrahim Saraçoğlu iltihaplı romatizma hastalığı için bitkisel tedavi kürü öneriyor. İltihaplı romatizma tedavi kürünün hiçbir yan etkisi yoktur. İbrahim Saraçoğlu’nun tavsiye ettiği iltihaplı romatizma kürü, kiraz sapı ile doğru zamanda toplanmış ısırgan otunun bir türü ile yapılıyor. İltihaplı romatizma için kullanılan ilaçlar kesin bir tedavi uygulamaz. Yani romatizma ağrılarını geçici bür süreliğine dindirirken iltihapların yok edilmesini sağlayamaz.

KİRAZ SAPI KÜRÜ:

MALZEMELER:

25-30 adet kiraz sapı

1/ 2 bardak su

HAZIRLANIŞI:

Yarım bardak suyu kaynatıp, içine 25-30 adet kiraz sapını atıp 3 dakika kaynatın. Ardından içine 1 yemek kaşığı dişi ısırgan atıp 3 dakika daha kaynatın.Bu karışımı öğleden önce için.

NOT: Kiraz sapını kaynattığınızda eğer su sarı rengi alıyorsa kiraz sapları miladını doldurmuştur. Eğer su kırmızı ve kiremit rengine yakınsa saplar tazedir. Kullandığınız su iyi su olmalıdır..

Prof. Dr. Ahmet Maranki eklem iltihabı ve eklem romatizması için şifalı bitkiler tavsiyeleri.

Profesör Doktor Ahmet Maranki iltihaplı romatizmaların tedavisi için ısırgan otunun üzerinde bulundurduğu dikenli yaprakların ağrıyan ve iltihap olan bölgeye konmasını öneriyor. Isırgan otunun yapraklarını haşlayıp yemek şeklinde tüketebilir, suyunu içebilirsiniz. Ancak, ısırgan otu alerjisi olan kişilerde farklı belirtiler gösterebilir.

Isırgan Otu: Isırgan otunda var olan dikenleri ağrılı olan eklemlere sokturmak bu hastalık için etkili bir yöntemdir.

Biberiye: Eski zamanlarda hafıza otu olarak da bilinen biberiye bitkisi, hücre yaşlanmasını önlemekte olan antioksidanlardan bol miktarda bulundurduğu için tavsiye edilmekte.

Zencefil ve zerdeçal: Hintli bilim adamlarının yaptığı araştırmalara göre günde yaklaşık olarak 3 ile 7 gram arası zencefil alan hastaların yaklaşık olarak %75’inde fazla bir oranda hasta olduğu bölgelerdeki ağrı ve sertliklerde hafif oranda da olsa azalma olduğunu söylemiştir.

İltihaplı Romatizma ve Eklem Ağrıları İçin Bitkisel Çözüm Kürleri:

* Sarımsak ve badem ezmesi karışımı eklem bölgenizdeki ağrıya yararlı olacaktır.

* Ekem romatizması için yatmadan önce E Vitaminli yağ ile masaj yapın.

* Soğan ezmesi ağrılı eklemin üstüne uygulandığında çok faydalı olur.

* Sıcak su ve zerdeçal tozunu karıştırın eklem bölgesine uygulayın ağrılarınızı iyileştirecektir.

* Zencefil çayı eklem romatizmasına iyi gelir.

* Gece yatmadan önce sütün içine zerdeçal tozu ekleyip içmek faydalı olacaktır.

* Bir litre suya kekik,biberiye, nane ve adaçayı ekleyerek kaynatın ve için. Bu bitki karışımı eklem romatizmasına iyi gelecektir.

* Okaliptus yağı ile masaj yapmak rahatlatıcı olur.

* Lahana ve Patates enflamsayonu önlemek için eklem bölgesine uygulanır.

Romatizma ve Beslenme

En sağlıklı beslenme düzeni, besinlerin dengeli olanıdır. Tek başına  “artrit diyeti” diye bir şeyin olmamasına rağmen, Romatizma hastalarının bazı besinleri alarak bazılarından da uzak durarak belirtileri hafifletmeye yardımcı olduğu görülebilir.

Doymuş yağ oranı yüksek olan gıdaların (kırmızı et, tereyağı) vücuttaki iltihabı artırdığı görülmüştür. Romatizma olan bazı insanlar için omega-3 yağ asitleri (somon, ceviz vb.) içeren diyetler yararlı bulunmaktadır.

Bazı insanlar, domates, turunçgiller, beyaz patates, biber, kahve ve süt gibi gıdaların Romatizma semptomlarını daha da kuvvetlendirdiğini belirtmektedir.

17 total views, 1 views today

Yazar:

- admin 1681 Yazı Gönderdi Bitkisel Tedavisi.


Yazara Ulaşın

Yorum Yazın

Bitkisel Tedavileri Hakkında

Sitemizde Yer Alan Bilgiler bilimsel veri niteliğinde değildir.Bu nedenle uygulamadan önce doktorunuzla yada bir sağlık uzmanı ile görüşmeniz önerilir.Bitkisel kür yada önerilerle ilgili uygulamalar hakkında sitemiz bir sorumluluk kabul etmez. Site Haritası için tıklayınız Sitemiz Kullanan Kişiler İçin Uyguladığımız Gizlilik Politikaları

İlgili Linkler