Kategori | Hastalıklar

Koah Hastalığı Bitkisel Tedavisi

Koah; Kronik Obstrüktif Akciğer Hastalığı ( KOAH ) bir akciğer hastalığıdır.  Toplum içinde  kronik bronşit ve müzmin bronşit olarak da bilinir.  Koah; akciğerdeki hava yollarının daralmasına bağlı olarak soluk alıp verme esnasında hava akımının kısıtlanması olarak bilinen kronik bir hastalıktır. Kronik Obstrüktif Akciğer Hastalığı ‘ nın ( KOAH ) en önemli özelliği, akciğerlere giren ve çıkan havayı, nefes darlığına neden olacak kadar kısıtlayabilmesidir. Koah’ ın nedenleri; zararlı gazlar, taneciklerin solunması, sigara tüketimi ve hava kirliliği olarak bilirnir.

Koah’ın belirtileri; öksürük, kan tükürme, nefes darlığı, göğüste tıkanma, hırıltılı solunum gibi belirtileri vardır. Koah ‘ın tedavisi; Koah’ a neden olan durumların ortadan kaldırılması gerekir ( solunumu etkileyen meslek gruplarından uzaklaşılmalı, sigara tüketimine son verilmeli ) solunum yolu açıcı ilaç kullanımı, oksijen terapisi, solunum alıştırmaları, beslenme desteği ve cerrahi yöntemlerde uygulanabilir.

Koah Hastalığı Bitkisel TedavisiKoah Hastalığı

Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu Kronik Obstrüktif Akciğer Hastalığı (KOAH) için yulaf samanı kürünü tavsiye ediyor.

Hazırlanışı: Bir su bardağı kaynar suyun içine 1 tatlı kaşığı yulaf samanı konularak 7 dakika kısık ateşte kaynatılır.Yedinci dakika dolar dolmaz bekletmeden sıcakken süzülür.

Uygulanışı: Ilıyınca yudum yudum içilir. Bir ay süre ile gün aşırı sabah,öğle veya akşam yemeklerinden iki saat sonra yudum yudum içilir. 1 ayda toplam 15 gün uygulanmış olacaktır. Bir aydan sonra 15 gün ara verilir. 15 gün aradan sonra aynı şekilde tekrar edilir.

Koah hastalığına faydalı şifalı bitkiler Keçi boynuzu Kürü : Keçi boynuzu kürünün faydalı olmadığı bir hastalık yok tek başına dev bi eczane gibi.

KEÇİBOYUNUZU KÜRÜ : Altı veya yedi tane keçi boynuzunu alın soğuk suda güzelce yıkayın. Sonra üç dört cm lik boyutlarla kırın, hafif ateşte kaynamakta olan yarım lt suyun içinde yedi sekiz dakika kaynatın , soğuduktan sonra bi cam şişenin içine doldurun , ve muhafaza etmek için buzdolabında saklayın

NOT : Enfazla üçgün içinde tüketilmelidir. Hergün sabah kahvaltı arasında bir bardak akiam yemeği arasında bir bardak tüketin. Onbeşgün boyunca bu karışımı deneyin.

Koah hastalığı için gereken bitkiler ölçüleri ve hazırlanılışı

25 gr zencefil, 25 gr havlıcan (kök), 25 gr zerdeçal, 25 gr öğütülmüş ardıç tohumu, 25 gr gül hatmi (hatmi gül), 25 gr ebe gömeci, 25 gr toz meyan kökü, 25 gr toz papatya, 25 gr, toz ısırgan tohumu (erkek), 25 gr toz keten tohumu, 1 kg bal ve 1 kg da keçiboynuzu pekmezi.

Not : Keçi boynuzu pekmezi ve bal şeker hastaları için önerilmez. şeker hastaları ismini vermiş olduğum bitkileri çay şeklinde kullanmaları tavsiye edilir.

Karışımın Hazırlanışı : İsimlerini vermiş olduğum bitkilerin hepsi birbirine karıştırılarak iyice harmanlanmalı büyük bir kabın içerisine 1 kg keçi boynuzu pekmezi 1 kg bal ve karıştırmış olduğumuz bitkilerin tamamı dökülür ve tahta kaşıkla iyice karıştırılır. ( tahta kaçık kullanılmasının sebebi metal kaşık balın özelliğini bozar) Bu şekilde ilacımız kullanıma hazırdır.

İlacın Kullanımı : Macun haline getirdiğimiz karışım her sabah öğle ve akşam günde 3 defa aç karnına birer tatlı kaşığı (tahta kaşık) kullanılması tavsiye edilir. şeker hastaları içinse her sabah öğle ve akşam günde 3 defa 1 su bardağı kaynamış suyun içerisine karışım olan tozdan bir tatlı kaşığı atıldıktan sonra 5 dakika demlenmesi beklenir 5 dakika sonra süzülerek yine aç karnına içilir.

KOAH  Hastaları İçin Öneriler

*KOAH’ı olan bazı insanlar kuru temizlemeden yeni çıkmış giysi kokusuna karşı hassastır. Sorun yaşamamak için kıyafetleri naylonundan çıkarabilir ve dolaba koymadan önce havalandırabilirsiniz.

*Temizlik maddeleri, cilalar ve arındırıcı, özellikle çamaşır suyu veya amonyak içeren maddeler çok rahatsız edici olabilir. Bilhassa banyo ve tuvalet temizliğinde kullandığımız uçucu herhangi bir şey sorun yaratabilir. KOAH’ı olan insanların hava kanalları halihazırda zaten tahriş olmuştur.

*Çıtır çıtır yanan bir soba veya şömine, hem ışık hem sıcaklık verdiği gibi, her tür rahatsız edici gaz ve is parçacığı çıkarır.

*Kediler ve köpekler evi sevgiyle olduğu kadar pislik, tüy ve kepekle de doldurur.

*Uzmanlar, uçucu temizlik ürünleri yerine, “yeşil” temizlik malzemelerini veya sabun, su, karbonat ve sirke gibi eski usul maddeleri tercih etmemizi tavsiye ediyorlar.

*Temizliği yapılan oda iyice havalandırılmalı ve KOAH’ı olmayan bir kişi temizlik bezlerini ve fırçaları temizlemelidir. Bu sırada KOAH’lı kişi iş bitene kadar ortamdan uzak durmalıdır.

*KOAH’ı olan insanlar kokulu sabunlara, şampuanlara, deodorantlara, saç spreylerine ve kozmetiklere karşı hassastır. Eğer evinizde KOAH’ı olan biri varsa, kokusuz kişisel ürünler seçin ve parfümle kolonyayı hayatınızdan çıkarın.

*Kol, bacak ve vücut kaslarınızı güçlendirirseniz, daha kolay hareket edersiniz.

* 20 dakikalık yürüyüşler başlangıç için iyidir. Bu egsersizler kollarınızı, bacaklarınızı ve vücudunuzu güçlendirir. Başladığınızda acele etmeyin. Nefesiniz daralınca, durun ve dinlenin

*Yemeklerinizi açık bir kapı ya da pencere yanında pişirin. Böylece duman ve ağır kokular kolayca dışarıya çıkabilir. Uyuduğunuz ya da zamanınızın çoğunu geçirdiğiniz yerin yakınında yemek pişirmeyin

*Evinizi boyatmak ve böcekler için ilaçlatmak zorundaysanız, bunları başka bir yerde kalabileceğiniz zaman yaptırın

*Evinizde eşyalarınızı taşımak için başkalarından yardım isteyin; böylece sık sık merdiven çıkmak zorunda kalmazsınız.

20 total views, 1 views today

Yazar:

- admin 1681 Yazı Gönderdi Bitkisel Tedavisi.


Yazara Ulaşın

Yorum Yazın

Bitkisel Tedavileri Hakkında

Sitemizde Yer Alan Bilgiler bilimsel veri niteliğinde değildir.Bu nedenle uygulamadan önce doktorunuzla yada bir sağlık uzmanı ile görüşmeniz önerilir.Bitkisel kür yada önerilerle ilgili uygulamalar hakkında sitemiz bir sorumluluk kabul etmez. Site Haritası için tıklayınız Sitemiz Kullanan Kişiler İçin Uyguladığımız Gizlilik Politikaları

İlgili Linkler