Kategori | Gundem, Hastalıklar

Kulak İltihabı (Akut) Bitkisel Tedavisi

Kulak İltihabı (Akut)

Akut kulak iltihabı (otitis media) dört temel şekilde olur. Seröz otitis media (sulu kulak iltihab) akıntılı otitis media, akut pürülan otitis mefia (akut cerehatlı kulak iltihabı) ve sekretuar otitis media (salgılı kulak ilthabı). En hafif tür olan (seröz) sulu kulak iltihabında orta kulakta sıvı birikir. Bunun nedeni östaki borusunun kapalı olması veya orta kulakta aşırı miktarda sıvı salgılanmasıdır. Rahatsızlık duyulabilir ve geçici olarak işitme kaybı olur, ancak genelde enfeksiyon yoktur.

Ortakulakta veya kulak arkası kemikte görülür. Vakit geçirilmeden doktora başvurmak gerekir. – Ortakulak İltihabı Bademcik veya gırtlakta meydana gelen iltihaplar grip, kızamık, kuşpalazı, kızıl gibi hastalıklar ortakulağın iltihaplanmasına neden olabilir. Hastada, yüksek ateş ve kulak ağrısı görülür. Kulağa sıcak pansumanlar yapmak, ağrıları dindirir. – kulak Arkasındaki Kemiğin İltihabı Nedeni, genellikle ortakulaktaki iltihabın, kulak arkasındaki kemiğe doğru yayılmış olmasıdır. Hastada ateş, kulak ağrısı, koyu kulak akıntısı, halsizlik görülür. İşitme azalır.

Kulak hastalıklarına bitkisel tedavi çözümleri:

1-100 gr doğranmış kayısıyı 1 litre su hesabı ile kaynatınız. Kulak ağrısı için kulağa kompres yapınız.

2-Altı bardak suya 1 avuç ebegümeci doğranır. Lapa haline gelinceye kadar kaynatılıp, süzülür. Sonra temiz bir tülbente doldurulup, kulağın arka kısmına konur. Suyu ile pansuman yapılır.

3-Altı bardak suya 2 yıkanmış elma doğranır. 10 dakika kaynatıldıktan sonra süzülür. Günde 2 kere 3 damla konulur.

4-Dört bardak suya 4 tutam maydanoz konur, 15 dakika kaynatılıp, süzülür. Suyuyla kompres yapılır. Sonra temiz bir tülbent içine konulan maydanozlar kulak arkasına konulur.

5-İki su bardağı kaynar suya 1 çorba kaşığı ufalanmış papatya konur. Yarım saat bekletilip, süzülür. Suyuna batırılan gaz bezi ile kompres yapılır.

6-Yarım ekmeklik hamurun içine 1 tane ada soğanı doğranıp pişirilir. Sonra temiz bir tülbentin içine doldurulup, kulak arkasına konur.

16 total views, 1 views today

Yazar:

- admin 1681 Yazı Gönderdi Bitkisel Tedavisi.


Yazara Ulaşın

Yorum Yazın

Bitkisel Tedavileri Hakkında

Sitemizde Yer Alan Bilgiler bilimsel veri niteliğinde değildir.Bu nedenle uygulamadan önce doktorunuzla yada bir sağlık uzmanı ile görüşmeniz önerilir.Bitkisel kür yada önerilerle ilgili uygulamalar hakkında sitemiz bir sorumluluk kabul etmez. Site Haritası için tıklayınız Sitemiz Kullanan Kişiler İçin Uyguladığımız Gizlilik Politikaları

İlgili Linkler