Kategori | Ahmet Maranki

Maranki Hamile Kalmak İçin

Gebe kalınıp kalınamayacağı şüphesiz ki önceden bilinemez. Elbette yapılan incelemelerde rahmi, yumurtalıkları ya da testisleri olmayan çiftlerde doğal olarak gebelik olmayacağı bellidir. Ancak anatomik olarak hiçbir problem olmasa bile korunmasız geçen bir yılın sonunda çiftlerin %15’inde açıklanamayan bir şekilde infertilite (kısırlık) problemi tespit edilir.

Gebe kalmak için en uygun dönem 28 günde bir adet gören kadında kanamanın başlangıcından itibaren 12-15. günlerdir. Çünkü bu dönemlerde sağlıklı bir kadının yumurtlaması olacaktır. Çiftlerin %15′inde 1 yılın sonunda gebelik olmaz. Bu çiftlerin infertilite araştırılması açısından hekime müracaatı gerekir.

 

Maranki Hamile Kalmak İçin

Ahmet Maranki’den Kolay Hamile Kalmak İsteyenler İçin Bitkisel ÇözümHamile Kalmak İ

Yarım litre kaynar suya 5 er gr.aslanpençesi,civanperçemi,çobançantası koyup 1-2 dakika kaynatın,20 dk. demlendirin,bu çaydan  sabah akşam birer bardak mutlaka için.

Profesör Doktor Ahmet maranki hamile kalma yöntemleri için bitkisel formüller ve çözümler üretebileceğinizi söyledi. Hamile kalamayan anne adayları için oldukça kolay ve yararlı olan “kuru incir kürü” ile hamile kalabilirsiniz. Bu kürün tedavisine tam olarak 21 gün devam etmeniz öneriliyor. Geçen 21 günlük sürenin ardından 7 gün ara vererek küre tekrar devam edebilirsiniz. Hamile kalmak için, bir çok nedeni göz önünde bulundurmalısınız. Doğru zamanı bulmalı hissetmelisiniz.
Hamile kalmak için uygulayacağınız bu kürün tarifi ve yapılışı; Yaklaşık olarak yarım litre (500 ml) suyu kaynatın, klorsuz su olmasına dikkat ediniz. Bu işlemden sonra 18 adet kuru incir ilave ederek kaynatılan suyun üzerini kapatınız. Kapağı kapalı olan incir kürümüz yaklaşık olarak 15-16 dakika kapalı bir şekilde kaynamalıdır. Bu işlemden sonra kürümüzün ılımasını bekleyin ve temiz bir tülbent ile süzerek başka bir kaba aktarınız. Bu kürden her gün 3 bardak yemeklerden önce içmelisiniz. Kuru incirleri suya atarken, ortasından bıçakla bölerek tersine çevirin yarısını, yarısını ise düz çevirerek atınız. Böylelikle tam bir senkronize sağlamış olacaksınız.

Ahmet Maranki’den kısırlık tedavisi için şifalı bitkiler:

-Ahududu (Rubus idaeus) : Kadınlarda hamilelik sırasında ortaya çıkan rahim iltihapları için ahududu yapraklarından yapılan çay önerilir. Hayvan yetiştiricileri ahududu yapraklarını,üretkenliklerini arttırmak için erkek hayvanların yemlerine karıştırırlar.Herbalist Kathi Keville kısır erkeklerin ahududu yapraklarından yapacakları çayı demleyip içmelerini öneriyor.

-Zencefil (Zingiber officinale) : Yapılan bir araştırma zencefilin sperm sayısını ve hareketliliğini büyük ölçüde artırdığını göstermiştir.

-Karnabahar ve B6 vitamini içeren besinler: Mikro gıda takviyelerini
savunanlar,kısırlık için genellikle karnabahar önermektedirler. Bu vitamin en çok Karnabahar, su teresi, ıspanak, muz, bamya, soğan, brokoli, kabak, karalahana, yer lahanası,bürüksel lahanası,bezelye ve turpda bulunur.

-Ayçiçeği ve Arginin içeren  bitkiler : Sperm sayısı düşük erkeklere doğal şifacılar tarafından genellikle arginin takviyesi önerilir. Arginin Ayçiçeğinde yeterli oranda bulunur. Günde 4 gram arginin almak için 50 gram kadar ayçiçeği tüketmek yeterlidir.Bu hayati besini yüksek oranlarda içeren diğer besinler ise sırasıyla ; keçiboynuzu, ak ceviz, acı bakla, yer fıstığı, susam, soya fasulyesi, su teresi, çemen, hardal, badem, bakla ve mercimektir.

 -Ispanak ve çinko içeren bitkiler: Bazı araştırma sonuçları, çinko eksikliğinin erkeklerde üretkenliği ve sperm kalitesini düşürebileceğini göstermiştir.Çinko bakımından zengin kaynaklar arasında ıspanak, maydanoz, bürüksel lahanası, salatalık, taze fasulye,hindiba, börülce, kuru erik, ve kuşkonmazı sayabiliriz. Bu bitkilerden bulabildiklerinizi büyük bir tencerede kaynatırsanız çinko bakımından zengin bir çorba elde edebilirsiniz.

Hamile Kalmak İçin Şifalı Bitkiler

Safran: Yumurtalıkları geliştirmede ve olgunlaştırmada etkilidir. Hamile kalmayı oldukça kolaylaştırır. Ayrıca sinirleri kuvvetlendirir. Yemek yeneceği zaman üstüne serpilirek tüketilebilir. (0. 5 mg)
Tarçın: Hormonların çalışmasını sağlar. Cinsel isteği artırır. Beyaz akıntıyı giderir. Vücudun gücünü artırır. Bir bardak suya yarım kahve kaşığı eklenip içilebilir.
Zater: Cinsel gücün artmasına fayda sağlar. Zihin ve beyin  yorgunluğunu giderir. Ruhen ve bedenen dirilik verir. Kekik gibi kullanılır. Toz halinde yemeklerin üzerine serpilerek tüketilebilir.
Rezeryan: Hormonların düzenlenmesine yardımcıdır. Hamile kalmak için yardımcı olur. Et, fasulye, lahana gibi yiyeceklerin üzerine bir kahve kaşığı konularak yenilebilir.
Bira mayası: Bütün salgı bezlerini düzenli ve koordineli olarak çalıştırır.
Kimyon : Sinir sistemini kuvvetlendirici etkisi vardır ve adetin normal – ağrısız olmasına faydası vardır.

Yulaf Ezmesi: Hormonları düzenler. Vücudun mukavemetini artırır. Sabahleyin kahvaltıda yendiğinde gün boyu acıkmayı geciktirir. Akşamları salep gibi içilebilir.

Çam fıstığı : Hamile kalmaya yardımcıdır. Portakal elma, armut gibi meyva veya bir sebze üzerine yenmelidir. Yoksa peklik yapabilir. Tek başına tüketilmesi önerilmez.

17 total views, 1 views today

Yazar:

- admin 1681 Yazı Gönderdi Bitkisel Tedavisi.


Yazara Ulaşın

Yorum Yazın

Bitkisel Tedavileri Hakkında

Sitemizde Yer Alan Bilgiler bilimsel veri niteliğinde değildir.Bu nedenle uygulamadan önce doktorunuzla yada bir sağlık uzmanı ile görüşmeniz önerilir.Bitkisel kür yada önerilerle ilgili uygulamalar hakkında sitemiz bir sorumluluk kabul etmez. Site Haritası için tıklayınız Sitemiz Kullanan Kişiler İçin Uyguladığımız Gizlilik Politikaları

İlgili Linkler