Kategori | Ahmet Maranki

Maranki Mide Ağrısı

Yemek yedikten sonra yemeden önce(aç iken genelde) sol kaburgamızın hemen altında karına bazen de sırta doğru vuran ağrılar hissedebilirsiniz. Bu ağrıların tanımı oldukça zordur zira yanmayla karışık tuhaf bir his bu ağrılara eşlik etmektedir. Diğer yandan mide ağrılarının karakteristik bir özelliği de batma gibi bir ağrıyla birlikte seyreden ağırlık hissidir.

Birçoğumuz, yediğimiz yemekten sonra mide ağrısı veya karın ağrısı çekeriz. Belki de hiçbir şey yemeden de bu ağrıyı hissederiz. Bunun nedeni fizyolojik olabildiği gibi psikolojik de olabilmektedir. Dikkat edilmesi gereken şey; bu ağrıların, bir hastalık sonucu mu yoksa basit bir hazımsızlık problemi sonucu mu oluştuğu bilgisidir.

Maranki Mide AğrısıMide Ağrısı

Prof.Dr.Ahmet Maranki Mide Kanseri, Ülser, Reflü, ve Gaz şikayetleri için Patates Kürü öneriyor:Rengi ve şekli itibariyle mideyi işaret eden patates mide hastalıkları için tam bir kurtarıcıdır.Yumruk büyüklüğünde 1 patates,aynı büyüklükte lahana ve 1 adet havucun çiğden suyunu sıkın ve her sabah 2 su bardağı için. İçmeden önce bu karışımın içindeki K,D,E vitaminleri yağda çözülen vitaminler olduğundan içine 1 kaşık zeytin yağı ilave ederek için.

Prof.Dr.Ahmet.Maranki mide ,reflü,ülser,mide yanmaları için aşağıdaki sebzelerin sularını sıkılarak içilmesini önerdi…
Mide Rahatsızlıkları için:1 adet otrta boy patatesi,1 adet havuçu,1 adet lahanayı,çiğden suyunu sıkın ve içersine 1 tatlı kaşığı zeytin yağı ilave ederek her gün sabahları aç karınına yudum yudum için 12 gün boyunca her gün taze olarak sıkarak için.

Ahmet maranki karın ağrısına ne iyi gelir bitkisel kürü

1. tarif
Bir tutam kuru veya yaş nane
Bir adet bütün limon parçalara ayrılıp kaynatılarak suyu içilir.

2. tarif
Portakal kabuğu
Rezene aynı miktarda karıştırılıp kaynatılarak suyu içilir.

3. tarif
100 gr. çörek otu
1 kg. bala karıştırılıp aç karnına 1 yemek kaşığı ağrı olduğu zaman yenir.

4. tarif
Papatya biberiye lavanta mentollü nane fesleğen mürver çiçeği yarpuz çiçeği ayrı ayrı veya bir kısmı karıştırılıp çay gibi içilir.

5. tarif
Biberiye yağı kekik yağı küçük çocukların göbeğine veya ayak altına sürülür. Büyüklere 1 fincan suya 10 damla damlatılıp içilir.

Mide Ağrısı İçin Öneriler

Ülkemizde oldukça fazla tüketilen ve birçok derde deva olduğu bilinen balın tüketilmesi mide rahatsızlığında da tedavi edici bir etki göstermektedir.

Papatya çayı mide rahatsızlıklarında etkili bir çözüm önerisidir. Papatya yapraklarından hazırlayabileceğiniz çayın günlük olarak tüketilmesi durumunda hem mide hem de bağırsak rahatsızlıklarında olumlu etkilerini görebileceksiniz.

Portakal kabukları ile hazırlanan şurubun kullanılması, evde yapılan vişne suyunun tüketilmesi, tarçın kullanılması, yemeklerde maydanozun kullanılması, hazır olarak alınan veya evde yapılan elma suyunun tüketilmesi mide rahatsızlıklarında tedavi edici etki gösterebilmektedir.

Tarçın: bu bitkimizde mise ağrısına iyi gelmekte,hazımsızlığı,iştahsızlığı ve karın ağrılarını önlemektedir.

Pırasa: Öksürüğü keser. Mide rahatsızlıklarına çok iyi gelir.

Vişne Suyu:Mide ve karaciğerin düzgün çalışmasını sağlar..

Elma Suyu: Öncelikle baş ağrısına çok iyi gelir.Bağırsaktaki parazitlerin dökülmesini sağlar.Mide rahatsızlıklarının (gastrit ve ülserin )panzehiridir.

Maydanoz: Mide rahatsızlığına birebirdir. Sapı ile kendini bir arada tüketmek gerekir.

Mide ağrısına iyi gelebilecek diğer bitkisel yöntemler:
- Bir çay fincanı kaynar suyun içine ince kıyılmış bir çay kaşığı yabani karanfil çiçeği katılıp demlenmesi için kı­sa bir süre beklendikten sonra süzülerek günde üç Öğün birer çay fincanı içilir.
- Bir çay fincanı kaynar suyun içine ince kıyılmış bir çay kaşığı acı pelin katılıp soğuduktan sonra ağnh durumlarda yu­dum yudum aç karnına kullanılır.
- Bir litre suyun içine iki avuç kızılcık meyvesi katılıp kay­natılmasının ardından süzülerek günde üç öğün aç karnına birer su bardağı içilir.
- Bir çay fincanı kaynar suyun içine havanda dövülerek toz haline getirilmiş olan bir çay kaşığı havlıcan katılıp demlenmesi için kısa bir süre beklendikten sonra süzülerek günde iki kez, sabah ve akşam olmak üzere birer çay fincanı içilir.
- Havanda dövülerek toz haline getirilmiş olan bir çay kaşı­ğı çörek otu ile bir tatlı kaşığı süzme bal karıştırılıp macun hali­ne getirildikten sonra yenilir.
- Bir çay fincanı soğuk suyun içine ince kıyılmış bir çay kaşığı oranında ebegümeci katılıp demlenmesi için on iki saat bekletildikten sonra, süzülerek ılıtılmak için içi kaynar su dolu olan bir başka kabın içine ihyana kadar bırakılıp ardından, gün­de iki kez, sabah ve akşam olmak üzere içilir.
- Bir litre suyun içine bir adet orta irilikte çam kozalağı ka­tılıp kaynatılmasının ardından süzülerek günde üç öğün birer çay fincanı içilir.

50 total views, 1 views today

Yazar:

- admin 1681 Yazı Gönderdi Bitkisel Tedavisi.


Yazara Ulaşın

Bir Cevap “Maranki Mide Ağrısı”

 1. Irmak diyor ki:

  Ayvada, mideyi kuvvetlendirir.

  Cevizin taze dallarının kabukları, meyvelerinin kabukları ile karıştırılıp kaynatılırsa mideyi kuvvetlendirir. Domates mide rahatsızlıklarına iyi gelir.

  Ebegümeci mide şikayetlerini düzeltir.

  Havuç, lahana, limon, üzüm, elma, ananas mide asitlenmesi ve ülsere iyi gelir.

  Hurmadan
  (taze) yapılan şurup, karın ağrılarına ve mide kramplarına iyi gelir.

  Ihlamur çayı balla karıştırılıp içildiğinde mide ülserine karşı etkili olur.

  Isırgan otu özü metobolizma rahatsızlıklarının yanı sıra mide hastalıklarına iyi gelir. Yaprakları ile gövdesinden hazırlanan salatayla kür yapılırsa vücuda son derece yararlı olur.

  Karanfil ağacından elde edilen yağ mideyi kuvvetlendirir.

  Kiraz kanı temizler, mideyi kuvvetlendirir. Sindirim sisteminde meydana gelen ağrıları dindirir. Kanamaları giderir.

  Kimyon ve kişniş mide ve bağırsak gazlarını yok eder.

Geri Bildirim/Cevap


Yorum Yazın

Bitkisel Tedavileri Hakkında

Sitemizde Yer Alan Bilgiler bilimsel veri niteliğinde değildir.Bu nedenle uygulamadan önce doktorunuzla yada bir sağlık uzmanı ile görüşmeniz önerilir.Bitkisel kür yada önerilerle ilgili uygulamalar hakkında sitemiz bir sorumluluk kabul etmez. Site Haritası için tıklayınız Sitemiz Kullanan Kişiler İçin Uyguladığımız Gizlilik Politikaları

İlgili Linkler