Kategori | Pervin Bulgak

Pervin Bulgak Göğüs Toparlayıcı Maske

İklim şartlarına, ırka ve beslenmeye göre değişmekle beraber, normal memelerin çapları şöyledir: yukardan aşağı çapı 10-11 cm, yanlamasına çapı 12-13 cm. Yani memeler hemen hemen yarı top şeklindedirler. Memeler önceleri böyle top gibi yuvarlak iken zamanla hakiki şekillerini alırlar. Genç ve orta yaşlarda toplu ve dik oldukları halde, yaş ilerledikçe veya doğumlardan sonra devamlı ve dikkatli bakım yapılmazsa, sarkık bir hal alırlar.

Pervin Bulgak Göğüs Toparlayıcı Maske

Göğüs Toparlama ve Dolgunlaştırma Maskesi

Malzemeler:    2  adet olgun avokado

Göğüs Toparlayıcı Maske

Göğüs Toparlayıcı Maske

1 çay bardağı beyaz kil
3   yemek kaşığı papatya yağı
1 tatlı kaşığı anason yağı

Yapılışı: Olgun avokadolar soyulur ve ardından bir kasenin içinde iyice ezilir. Kil, ılık suyla macun kıvamına gelene kadar karıştırılır ve içine avokado ve diğer yağlar ilave edilir.Önce göğsünüze masaj yapın, doku ısınsın, sonra maskeyi uygulayın. Göğsünüzü iki elinizin arasına alın ve göğüs başından yukarıya doğru masaj yaparak sürün.Üzeri gazlı bez ile sarılır.30 dakika bekletildikten sonra soğuğa yakın ılık su ile durulanır.Haftada bir uygulanır.

İnce bir tabaka halinde sürün.Hamilelik sonrası ve ya kilo vermeden kaynaklanan göğüs sarkmalarına karşı oldukça etkili bir maskedir.10 günde bir mutlaka uygulayın.Hamileleler,açık yarası olanlar ve 15 yaşından küçük genç kızlar için uygulanması doğru değildir.

Göğüsleriniz İçin Diğer Öneriler

Portakal Yağı ; Cildinizi sıkılaştıracağından masaj yaparak cildinize uygulayın.

Mersin Yağı ; Adale kuvvetlendiricidir, masajla göğüslere uygulandığında göğüslerde sertleşme ve büyüme sağlar.

Çörek Otu Yağı ve Rezene Çayı ;Göğüslerdeki hormon salgılamasını artırarak, göğüslerin büyümesini sağlar. 1 fincan rezeneye 5 damla dökerek kullanabilirsiniz.

Tunus Baklasının Göğüsler için faydaları:

- Göğüslerin gelişmesini sağlar.
- Göğüslerin dikliğini ve dolgunluğunu muhafaza eder.
- Göğüsler sarkmış, porsumuş ise yeniden toparlanmalarını sağlar.

Tunus Baklasının Kullanımı :  2 yemek kaşığı Tunus baklası unu, 1 çay bardağı su ile karıştırılır. Orta ateşte yarım saat kadar pişirilir ve sonra soğutulur. Soğuk halde memeler üzerine ve bilhassa meme kasları üzerine (kenar çevrelere) sıvanır. Yarım saat sonra soğuk suya batırılmış süngerle bu hamur iyice silinir. Bu tedaviye her ay 6-8 gün aralıklarla devam edilmelidir.

 Zambak  Zambakta kadınlık hormonu vardır. Bu da göğüs güzelliği için çok fayda verir. 3-4 adet zambak soğanı ince kıyılır, sonra el presinde sıkılarak suyu çıkarılır. Bu, eşit miktarda gliserinle karıştırılır. Akşamlan tüm meme ve meme etrafı bu yağla ovulur. Bu masaj göğüslerin gelişmesini, dolgun ve dik olmasını ve öyle kalmasını sağlar. Bu karışım ihtiyaç duyuldukça kullanılmalıdır.

Mercanköşk – Nane – Kekik karışımı :  1 su bardağı sıcak suya bu bitkilerin kurutulup ufalanmış olanından birer kahve kaşığı katılır, 20 dakika demlenip süzülür. Akşam yatmadan önce bu çay ile meme ve meme kasları bolca ıslatılır ve kurumaya bırakılır. Bu çay, göğüs kaslarını kuvvetlendirerek göğüslerin dik durmalarını sağlar.

20 total views, 1 views today

Yazar:

- admin 1681 Yazı Gönderdi Bitkisel Tedavisi.


Yazara Ulaşın

Yorum Yazın

Bitkisel Tedavileri Hakkında

Sitemizde Yer Alan Bilgiler bilimsel veri niteliğinde değildir.Bu nedenle uygulamadan önce doktorunuzla yada bir sağlık uzmanı ile görüşmeniz önerilir.Bitkisel kür yada önerilerle ilgili uygulamalar hakkında sitemiz bir sorumluluk kabul etmez. Site Haritası için tıklayınız Sitemiz Kullanan Kişiler İçin Uyguladığımız Gizlilik Politikaları

İlgili Linkler