Kategori | Hastalıklar

Rahim İltihabı Bitkisel Tedavisi

Rahim İltihabı

Rahimim iç yüzünün iltihaplanmasına tıp dilinde endometri denir. Nedeni, belsoğukluğu, doğumdan ve çocuk düşürdükten sonra rahimde parça kalması veya rahim düşüklüğüdür. Hastanın karın bölgesi hassastır, vajinadan cerahatli ve sümüğe benzer akıntı gelir. Aybaşı kanamaları fazla olur. Bacaklarda ve leğen kemiği bölgesinde ağrı vardır. Bu ağrılar dinlenmekle geçer. Doktora başvurmak gerekir.

Belirtileri; hasta karnının alt kısmında ağırlık hisseder. Rahimde ağrı olur ve bu ağrı böbreklere, kasıklara, kalçalara doğru yayılır. Kişi sık sık idrara çıkma ihtiyacı hisseder. Rahim ağzında beyaz yapışkan bir sıvı görülür. Hastalık ilerledikçe sıvı koyulaşır ve irin haline gelir. Rahim ağzı kızarır. Bitkisel tedavisi: Derince bir leğende vücut sıcaklığında hazırlanacak bitki karışımlı suya hergün 15 dakika oturulmalı, hatta bu su ile vajina içerisine lağman yapılmalı, sonra üşütmeden havluya sarlıp yatılmalıdır.

Şifalı bitkilerden yapılabilecek karışımlar şöyle:

100 gr . kekik, 50 gr az ufalanmış tarçın, 100 gr. az ezilmiş ardıç tohumu ile 100 gr. hülma karıştırılır. 3 litre suya bu karışımdan 1 fincan konur. 5 dakika kaynatılıp 20 dakika demlendikten sonra leğendeki suya eklenir. Buna ilaveten de 50 gr. kekik 50 gr hülma 50 gr. kocayemiş yaprağı karıştırılır, 1 su bardağı sıcak suya 1 çay kaşığı kadar konur, 10 dakika sonra süzülür. Bu çaydan da sabah öğle akşam içilir. Banyo ve çaya 15 -20 gün devam edilmelidir.

16 total views, 1 views today

Yazar:

- admin 1681 Yazı Gönderdi Bitkisel Tedavisi.


Yazara Ulaşın

Yorum Yazın

Bitkisel Tedavileri Hakkında

Sitemizde Yer Alan Bilgiler bilimsel veri niteliğinde değildir.Bu nedenle uygulamadan önce doktorunuzla yada bir sağlık uzmanı ile görüşmeniz önerilir.Bitkisel kür yada önerilerle ilgili uygulamalar hakkında sitemiz bir sorumluluk kabul etmez. Site Haritası için tıklayınız Sitemiz Kullanan Kişiler İçin Uyguladığımız Gizlilik Politikaları

İlgili Linkler