Kategori | Hastalıklar

Rahim Kanaması Bitkisel Tedavisi

Rahim Kanaması

Bu hastalık, aybaşı hali dışında görülen aşırı kanamalarla kendini gösterir. Aybaşı hali sırasında da sancı olmaz.

Bitkisel tedavi yöntemleriyle rahim kanaması : Bu hastalık, aybaşı hali dışındaki zamanlarda görülen aşırı kanamalarla kendini gösterir. Aybaşı hali sırasında sancı olmaz.

Bitkisel çözümleri şöyledir.

1) 1 avuç fesleğen ezilerek suyu çıkarılıp, 1 kahve fincanı içilir. Aynı işlem, şikayetler kesilinceye kadar tekrar edilir.

2) 4 bardak suya; 1 avuç labada konur. 15 dakika kaynatıldıktan sonra süzülür. Günde 3 kere, birer kahve fincanı içilir.

3) Karın ve böbreklerin üstüne gelecek şekilde lahana yaprağı konup, bir kuşakla sarılır. Aynı işlem her gün tekrarlanır.Rahim kanseri : çoğunlukla rahim (dölyatağı) boynunda ve vaginanın başlangıç kısmında meydana gelen bir hastalıktır. çok düşük yapan veya çok doğuran kadınlarda daha fazla görülür.

Belirtileri : Vaginanın (ferçden) kanveya fena kokulu akıntı gelir. Böyle durumlarda vakit kaybetmekten en yakın doktora gidilmelidir. Bunların dışında uygulayabileceğiz bitkisel çözümler şöyledir.

1) 4 bardak suya, 1 tutam kuru menekşe çiçeği konur. Kaynatıldıktan sonra 20 dakika bekletilip, süzülür. Bu suyla rahim yıkanır.

2) 4 bardak suya; 3 çorba kaşığı kuru kekik konur. 10 dakika kaynatıldıktan sonra süzülür. Suyuna, bir kahve fincanı sirke ilave edilip, çalkalanır. Günde 3 kere, birer çorba kaşığı içilir.

3) 1 adet kereviz; 2 tutam temizlenmiş ve yıkanmış maydanoz, 1 adet şalgam ve yarım havuç alınır. Suları çıkarılır. Suyun üzerine 1 çorba kaşığı limon suyu ilave edilir. Karıştırıldıktan sonra tamamı bir kerede içilir. Aynı işlem, her gün tekrarlanır.

4) Kuş otu, ada çayı ile beraber kaynatılıp balla tatlandırılarak birer su bardağı içilmeye devam edilir.

Bu Kürlerin Dışında Kanamalarda Kullanılabilecek Bitkiler:

ÇOBANÇANTASI: Rahim kaslarını kuvvetlendirir. Aşırı kanamaları durdurur. 1 litre sıcak suya 40 gr. bitki konur. 15 dakika sonra süzülür. Yemekler arası günde 3 su bardağı içilir.

KADIN TUZLUĞU: Toplar damarı kuvvetlendirir. Menopoz dönemi veya rahimde miyom meydana gelmesi sonucu olan kanamalarda bazen ağrılı ve güç adete faydası vardır. 1 litre suya 25 gram kök ve dal kabuğu konur 10 dakika kaynatıp 20 dakika demlenir günde 3 su bardağı içilir.

AT KUYRUĞU: Kanamaları durdurur, damarları büzer. Aşırı adet kanamalarını durdurur. 1 litre suya 25 gr. ufalanmış bitki konur 15 dakika kaynatılıp 20 dakika demlenir.huni içerisine pamuk konur ve bu pamuk üzerinden süzülür. Günde 3 su bardağı içilir.

MERSİN YAPRAĞI: Aşırı adet kanaması ve beyaz akıntıyı durdurur. Hem de mikrop öldürücü etkisi vardır. 1 litre suya 10 gr. yaprak konur.15 dakika kaynatılık 30 dakika demlenir. günde 3 su bardağı içilir.

KOCAYEMİŞ YAPRAĞI: Kanamayı azaltır ve beyaz akıntıyı durdurur.1 litre sıcaksuya 25 gr. ufalanmış yaprak konur. 5 dakika kaynatılır. 20 dakika demlenir. Günde 4 çay bardağı içilir.

ASMA YAPRAĞI: Aşırı regl kanamalarını ve iki regl arasındaki kanamaları durdurur. 1 litre suya 40 gr. yaprak konur.10 dakika kaynatılır 30 dakika demlenir, günde 3 su bardağı içilir.

ÖKSE OTU: Aşırı kanamaları durdurur. Menopoz dönemi rahatsızlıklarını giderir. 1 Su bardağı sıcak suya 1 tatlı kaşığı ufalanmış yaprak konur. 10 dakika sonra süzülür, günde 3 su bardağı içilir.

ATKESTANESİ: Toplardamarları kuvvetlendirir.ve onları büzer. aşırı kanamalarda çok fayda verir. yarım litre beyaz şaraba 2 adet at kestanesi meyvesi kabuğu ile birlikte dövülerek konur. 1 hafta sonra süzülür 1 çay bardağı ılık suya bundan 1 tatlı kaşığı konur.Günde 3 çay bardağı içilir.

ISIRGAN OTU: Aşırı kanamaları düzenler.1 litre sıcak suya 50 gr bitki veya tohumu konur.20 dakika sonra bir hunite pamuk koyularak süzülür, günde 3 kere tekraralanır.

HÜLMA: Antibiotik ve kan durdurucu etkisi vardır.iltihapları giderir, adet ve adet dışı kanamaları giderir.

17 total views, 1 views today

Yazar:

- admin 1681 Yazı Gönderdi Bitkisel Tedavisi.


Yazara Ulaşın

Yorum Yazın

Bitkisel Tedavileri Hakkında

Sitemizde Yer Alan Bilgiler bilimsel veri niteliğinde değildir.Bu nedenle uygulamadan önce doktorunuzla yada bir sağlık uzmanı ile görüşmeniz önerilir.Bitkisel kür yada önerilerle ilgili uygulamalar hakkında sitemiz bir sorumluluk kabul etmez. Site Haritası için tıklayınız Sitemiz Kullanan Kişiler İçin Uyguladığımız Gizlilik Politikaları

İlgili Linkler