Kategori | Cinsel Hastalıklar

Rahimde Mantar Bitkisel Tedavisi

Vajinal mantar, vagina içinde “candida” türü mikroorganizmaların neden olduğu bir enfeksiyondur.Vajinadaki kandida enfeksiyonlarının tanısı oldukça basittir. Rutin bir jinekolojik muayene sırasında vajina duvarının üzerinde kireç gibi görünen (peynir kıvamındaki) plaklar mantar enfeksiyonunu işaret eder. Hastaların genel olarak çoğunda dış genital organlarında yanma bulunuyor. İdrar yaparken, özellikle değdiği bölgelerde acaip, bir yanma hissi oluşabilir. Bazı hastalarda ise cinsel ilişkide kendini belli eder, ağrı olarak ortay açıkar.

Bu akıntı genel olarak beyaz renkli ve içerisinde süt yada peynir kesiği gibi, kireçe benzeyen parça, parça bulunan mantar türlerdir. Kötü koku olmayabilir. Kızarıklık şişlik olarak kendini belli edebilir. Fazla kaşımadan, bir an önce tedavi edilmesi gerekir. En temiz tedavi yöntemi için mutlaka uzman doktorlara gidiniz, çünkü tam temizlenmediği zaman aynı yıl içerisinde tekrar meydana gelebiliyor Tedavi sürecini bitkisel formüllerle destekleyebilirsiniz.

Rahimde Mantar Bitkisel TedavisiRahimde Mantar

Profesör Doktor Ahmet Maranki rahimde mantar ve enfeksiyonlara karşı bitkisel formül

Vaginal mantar enfeksiyonlarında ve iltihaplarında kullanabileceğiniz, bitkisel formül. Küvetin içerisini su ile doldurunuz, daha sonra içerisine 6 çay ağacı özü ve 2 damla tatlı kekik yağı, 3 damla karahindiba yaprağını koyduktan sonra, suyun içerisine giriniz.

Vaginal mantar enfeksiyonu tedavisi için ;Vaginal mantar enfeksiyonunun tedavisi için küvetteki banyo suyunun içine 6 damla çay ağacı özü ve 2 damla tatlı kekik yağı ya da bir kaç damla karahindiba yaprağını koyduktan sonra içine oturun. Ve bu suyun içerisinde 30 dakika kalarak, mantar olan bölgenizde masaj yapınız.

Rahim Mantarının Bitkisel Tedavisi için Gereken Şifalı Bitkiler

Çörek otu, Kasnı ağacı (şeytan tersi), Ada Çayı, Beş parmak otu, Kekik, Bal

Rahim Mantarının Bitkisel Tedavisi için karışımın hazırlanışı:

*  Çörek otunun taneleri sert bir zeminde dövülerek ezilir. Ezilen taneler on beş dakika süre ile kaynar suda demlenir. Süzülerek elde edilen sıvı dinlendirildikten sonra, tedavi süresince günde üç fincan içilir.

*    Kasnı ağacının kökleri bir saat süre ile suda kaynatılır. Süzülerek elde edilen sıvı banyo suyuna karıştırılır. Hazırlanan bu karışımla günde iki kez oturak banyosu yapılır.

*    Ada çayı, kekik otu veya beş parmak otu yirmi dakika süre ile kaynar suda bekletilir. Süzülerek elde edilen sıvı, şerbet kıvamına gelinceye kadar bal ile tatlandırılarak karıştırılır. Hazırlanan şerbetten tedavi süresince günde üç bardak ısıtılarak içilir.

Mantar Hastalığının Bitkisel Tedavisi;

*Vajinal mantarın bitkisel tedavisi için, çörek otu, kasnı ağacı, adaçayı, beşparmak otu, kekik ve bal kullanılabilir. Ayrıca kabın içine yüz gram vazelin, yarım kahve fincanı da kükürt ekleyerek su ile merhem haline getirin. Bu karışımı mantarlı bölgeye günde 2 defa olmak şartı ile sürün.

*Çörek otunun tanelerini döverek 15 dakika suda kaynatın. Elde edilen sıvı süzülerek günde 3 fincan içilmelidir. Kasnı ağacının köklerini de suda kaynatıp süzün. Bu suyu banyo suyunuzla karıştırıp günde iki defa oturma banyosu yapın.

* Mantar üremesini engellemek için şeker, alkol, çok işlemden geçmiş yiyecekler, rafine edilmiş karbonhidratlar ve günlük yiyeceklerden uzak durun.

* Her gün üç fincana kadar kadifeçiçeği çayı için ve yemeklerde bir miktar sarımsak kullanın.

* Mantara karşı etkili olan bitkileri veya sarımsak, ekinezya, kadifeçiçeği, mirra, mazı ve aloe vera gibi bağışıklığı güçlendirici bitkilerikullanabilirsiniz. Mirra ve mazının, her doz için, suya 10 damla karıştırılarak tentürler halinde alınmaları en iyisidir. Bir Güney Amerika bitkisi olan Lapacho (pau d’arco), kandida mantarı tedavisi için önerilen ve birçok aktarda rahatlıkla bulunabilen bir bitkidir.

Vajinal mantar enfeksiyonlarını tetikleyen faktörler şunlardır:

Antibiyotikler: Geniş spekrtumlu olarak tabir edilen güçlü antibiyotikler vajinanın normal pH dengesini bozarak mantar enfeksiyonu için uygun ortam hazırlarlar. Vajinitte en sık etkili olan antibiyotikler tetrasiklin ve penisilin grubu ilaçlardır.

Gebelik: Özellikle gbeliğin son 3 ayında hücresel bağışıklığın azalması ile kandida gelişimi kolaylaşır. Yine gebelikte vajinada glikojen adı verilen maddenin artışı da bu olayı hızlandır. Vajinada glikojenin artmasına ise kanda östrojen ve progesteron miktarının yükselmesi neden olur.

Şeker Hastalığı: Kan şeker düzeylerinin dengesiz seyrettiği kontrolsüz diabette idrar ve vajinal salgılarda şeker düzeyleri artar, bu da mantar için uygun bir ortam hazırlar.

İmmunosupresyon: Bağışıklık sisteminin baskılanması demektir. İlaçlar ya da sistemik hastalıklar sonucu hücresel bağışıklık sisteminin baskılanması kandidiazisi hızlandırır.

Doğum Kontrol hapları: Eski tipte yüksek doz oral kontraseptiflerin vajinal kandidiasiz için uygun zemin hazırladığı ileri sürülse de günümüzdeki düşük doz ilaçlar ile bu görüş geçerliliğini yitirmiştir.

Rahim içi araç (spiral): Etkisi tam olarak bilinmemektedir. Ancak kandidiazis için predispozan faktör olduğu ileri sürülmektedir.

Hormon kullanımı: Östrojen ve progesteron içeren ilaçların alımı kandidiazis görülme oranını arttırır.

Naylon giysiler: Özellikle kilolu kadınlarda giyilen naylon giysiler ve çamaşırlar bölgede sıcaklık ve nem artışına neden olurlar. Bu durum mantar hücreleri için altın değerinde bir fırsattır. Gelişen enfeksiyon tekrarlama ve kronikleşme eğilimindedir.

Lokal allerjenler: Renkli tuvalet kağıtları, parfümler, yüzme havuzundaki ilaçlar, tampon ve pedler alerjiye neden olabilirler. Alerjik zemin üzerinde ise daha sonra mantar enfeksiyonu gelişebilir.

Metabolik hastalıklar: Tiroid hormonu bozukluğu gibi hastalıklar kandidiazis için uygun zemin hazırlar
Şişmanlık
Kronik servisit
Radyasyon.

19 total views, 1 views today

Yazar:

- admin 1681 Yazı Gönderdi Bitkisel Tedavisi.


Yazara Ulaşın

Yorum Yazın

Bitkisel Tedavileri Hakkında

Sitemizde Yer Alan Bilgiler bilimsel veri niteliğinde değildir.Bu nedenle uygulamadan önce doktorunuzla yada bir sağlık uzmanı ile görüşmeniz önerilir.Bitkisel kür yada önerilerle ilgili uygulamalar hakkında sitemiz bir sorumluluk kabul etmez. Site Haritası için tıklayınız Sitemiz Kullanan Kişiler İçin Uyguladığımız Gizlilik Politikaları

İlgili Linkler