Kategori | Hastalıklar

Rahimde Polip Bitkisel Tedavisi

Rahimde Polip

Rahimde meydana gelen ve nohut büyüklüğünde olan renkli yumrulara rahim polip’i denir. Nedeni, rahimin iç yüzünü örten zarın iltihaplanmış olmasıdır. Aybaşı halinde aşırı kanama, rahim akıntısı ve arasıra gelen karın ağrıları ile kendini gösterir. Kesin tedavisi ameliyattır.

Rahim içi dokusundan gelişen, aşırı büyümüş hücreler topluluğudurlar. Rahim iç kısmına geniş bir tabanla bağlanabildiği gibi ince bir sapla da bağlı olabilirler. Boyutları ise susam tanesi gibi birkaç milimetreden, bir golf topu büyüklüğünde birkaç santimetreye kadar değişebilir.

Polipler büyüdükçe rahmin içinde aşağıya doğru sarkarlar. Bir tane olabildiği gibi çok sayıda da olabilirler. Rahmin içinde kalabildiği gibi, rahim ağzından aşağıya doğru kayarak vajinaya kadar uzanabilirler de. Yumurtalık kanalına yakın gelişen bir polip, kanalın ağzını tıkayabilir. Bu da gebe kalmayı zorlaştırır. Rahim polipleri, her yaşta görülebilmesine rağmen 40 ve 50 li yaşlarda daha sık rastlanan bir rahatsızlıktır.

Tarifi: Bir orta boy sarı kabuklu soğanı (kırmızı ve mor soğan olmaz) dörde böldükten sonra 2 su bardağı klorsuz kaynar suya koyup 5 dakika kaynatın. Ilıyınca içine tatlandırmak amacıyla başka bir şey katmadan öğle ve akşam yemeklerinden önce birer bardak suyunu için.

Soğan suyu kürü adet döneminde de uygulanabilir. Ancak etkili olması için uygun zaman adet bitiminden en erken 7 gün sonrasıdır. Soğan suyu kürünü uyguladıktan sonra ikinci adetinizi görmeden 10 gün önce tekrar 5 gün veya 7 gün bu soğan suyu kürünü uygulamalısınız.

Hamile kalmak için bu kürün ardından kuru incir kürünü uygulanmalıdır. Bu kür erken menopoz , çikolata kisti, 3 cm. den küçük miyomlar, adet düzensizliği,vajinal akıntı ve polikistik over problemi olan olan kadınlar için de mükemmel bir çözümdür. Yumurtalıklarda oluşan kisti tamamen ortadan kaldırmaktadır.

18 total views, 1 views today

Yazar:

- admin 1681 Yazı Gönderdi Bitkisel Tedavisi.


Yazara Ulaşın

Yorum Yazın

Bitkisel Tedavileri Hakkında

Sitemizde Yer Alan Bilgiler bilimsel veri niteliğinde değildir.Bu nedenle uygulamadan önce doktorunuzla yada bir sağlık uzmanı ile görüşmeniz önerilir.Bitkisel kür yada önerilerle ilgili uygulamalar hakkında sitemiz bir sorumluluk kabul etmez. Site Haritası için tıklayınız Sitemiz Kullanan Kişiler İçin Uyguladığımız Gizlilik Politikaları

İlgili Linkler