Kategori | Şems Aslan

Şems Aslan Saç Boyası

Saç boyaları çeşitli kimyasallar içerdiğinden doğal yollar elde edilen saç boyası ile daha sağlıklı saçlara kavuşabilirsiniz.

İşte size Şems Aslan’dan doğal saç boyası tarifi .

Şems Aslan Saç Boyası

Saç Boyası

Saç Boyası

Şems Aslan  saçları kestane rengine boyayan bitkisel saç boyasının tarifini verdi.

Malzemeler:

1 tutam ıhlamur çiçeği

1 tutam köknar kabuğu

1 tutam adaçayı

1 bardak su

2 yemek kaşığı siyah çay demli

1 bardak demli kahve süzülmemiş

İsteğe göre kına

Hazırlanışı:

1/5 su bardağı suya adaçayı, köknar kabuğunu kaynatın süzün. saçınızın rengi siyah olmasını istiyorsanız ceviz yapragıda ilave edebilirsiniz. siyah çayı Kahveyi ilave edip karıştırın kınayı ilave edip saçınıza uygulayın. saçlarınıza röfle yaptırmayı düşünüyorsanız kına kullanmayın.

Şems Aslan, programda yanmış yıpranmış saçlar için saça tedavi yapan bakım “Doğal balyaj” olarak adlandırdığı bakım maskesinin tarifini verdi.

Doğal balyaj saça tedavi yapan bakım maskesi

Malzemeler:

* 25 gr. jöle (gıda jölesi)

* 7 yemek kaşığı su

* 1 yemek kaşığı saç balzamı (saç kremi)

Hazırlanışı ve uygulanışı: 25 gr. jöle, (gıda jölesi olacak) 1 yemek kaşığı saç balzamı, (saç kremi) ve 7 yemek kaşığı suyla iyice karıştırıp saç boyası kıvamına getirin. Bu maskeyi birinin yardımı ile yapmalısınız. Saçı tutam tutam alıp dipten uca doğru saç fırçası ile uygulayın. Bone ile sarıp 35 dakika bekletin ve ya tutam tutam uyguladığınız saçı alüminyum folyo ile sarıp ısıtarak da uygulayabilirsiniz. Saçlarınızı yıkayın. Bu maskeyi ayda ayda 1 kez uygulayın.

Not: Şiddetli dökülen saçlara, erkek tipli saç dökülmeleri varsa öncelikle doktora başvurun. Alternatif tıp olarak da tuz uygulayabilirsiniz. Islak saça, saç dibine tuz uygulayın hafif masaj yapın şampuan, sabun kullanmadan durulayın. Bu kürü ayda 1 uygulayın.

KİMYASALLARDAN YANMIŞ, KIRILMIŞ VE DÖKÜLEN SAÇLARA BOYA

Malzemeler:

25.gr. jöle
7 yemek kaşığı su
1 yemek kaşığı saç. balzamı

SAÇ BEYAZLAMASINI DURDURAN SERUM

Malzemeler:

Kalanchoe çiçeginden 2 büyük yaprak
2 tane akşamdan ıslatılmış ve küçütülmüş incir
Yarım çay bardagı su

18 total views, 1 views today

Yazar:

- admin 1681 Yazı Gönderdi Bitkisel Tedavisi.


Yazara Ulaşın

Yorum Yazın

Bitkisel Tedavileri Hakkında

Sitemizde Yer Alan Bilgiler bilimsel veri niteliğinde değildir.Bu nedenle uygulamadan önce doktorunuzla yada bir sağlık uzmanı ile görüşmeniz önerilir.Bitkisel kür yada önerilerle ilgili uygulamalar hakkında sitemiz bir sorumluluk kabul etmez. Site Haritası için tıklayınız Sitemiz Kullanan Kişiler İçin Uyguladığımız Gizlilik Politikaları

İlgili Linkler