Kategori | Suna Dumankaya

Suna Dumankaya Nasır Tedavisi

Nasır cilt üzerinde sürekli basınç ya da tekrarlanan sürtünme sonucu oluşur.Nasırlar deri kalınlaşması ile seyreden bir deri hastalığıdır. Genellikle ağrılıdırlar. Bazen üzerleri soyulabilir. Bazen ağrısız sertleşme şeklinde görülebilir.Genellikle sürtünme ve basınç nasırın nedenidir. Tekrarlayan travmaya karşı cilt kendisini su toplayarak korumaya çalışır. Bunun sonucu olarak derinin yüzey hücreleri artarak deriyi kalınlaştırır.

Nasırlar sıklıkla el ve ayaklarda görülürken, nadiren diğer alanlarda da görülebilir. Bu alanlar:Raket, çekiç gibi alet kullananların avuç içlerinde,El eklemleri üzerindeSıkı ayakkabıdan dolayı ayak kenarlarında,Çıplak ayakla dolaşanlarda ayal tabanında,Ayak tabanı ve avuç içinin kalınlaşması palmoplanter keratoderma olarak bilinir. Bu durum genetik olarak da olabilir.

Suna Dumankaya Nasır Tedavisi

Nasır Tedavisi

Nasır Tedavisi

Suna dumankaya’dan Nasır tedavisi için formül

Nasırlardan kurtulmak için: Üç diş sarımsağı dövün sonra buna bir çay kaşığı da zeytinyağı karıştırın.Nasır iyileşene kadar bunu her akşam nasırlarınıza sürdükten sonra sarın.Nasırlarınız giderek küçülecektir. Ayrıca nasıra ütülenmiş lahana yaprağı sarmak da iyi gelecektir.

Suna Dumankaya nasırlı ayaklar için karbonat ve deniz tuzu kullanılmasını önermektedir. Nasırlı ayakların tedavisi için yapılacak ayak bakımında kullanılacak malzemeler şu şekildedir:

*1 kova sıcak su

*1 yemek kaşığı karbonat

* 1 yemek kaşığı deniz tuzu.

Nasır kürü uygulaması

Uygulama: Karbonat ve deniz tuzu kovadaki sıcak suyun içerisine atılıp karıştırılır ve nasırlı ayaklar yarım saat kadar bu sıcak suyun içinde bekletilir. Daha sonra ayaklar havlu vasıtasıyla kurulanır. Suna Dumankaya bu ayak bakımının haftada 1 kere uygulanmasının nasır sorunlarına çözüm olacağını belirtmektedir.

Nasır için ve tırnak batması için ev yapımı krem formülü isteyenler için Suna Dumankaya aşağıdaki kür tarifini önermektedir.

1 fincan kadar zeytinyağı uygun bir cezvede iyice ısıtılıp ocaktan alınır. 1 fındık büyüklüğündeki balmumu ısıtılmış zeytinyağının içine karıştırılarak eritilir ve ılıkken bir cam kavanoz içerisine konur. Nasırlı olan veya tırnak batması tedavisi gerektiren eller ya da ayaklar 10 dakika kadar sıcak su içinde bekletikden sonra nasırlı bölgeye veya tırnak batması olan bölgeye bu bitkisel karışım bolca sürülüp gazlı bez ile sarılır. Sorunlu bölge gazlı bezle sarıldıktan sonra böylece sabaha kadar bekletilir. Sabah gazlı bez açıldığında nasır ya da tırnak batması olan bölgenin yumuşadığını göreceksiniz.

Soğuk yerde saklanması gereken, Suna Dumankaya tavsiyeli bu nasır kremi ve tırnak batması tedavisi kremi, problemli bölge iyileşinceye kadar yukarıdaki tarife uygun bir biçimde kullanılmaya devam edilmelidir.

18 total views, 1 views today

Yazar:

- admin 1681 Yazı Gönderdi Bitkisel Tedavisi.


Yazara Ulaşın

Yorum Yazın

Bitkisel Tedavileri Hakkında

Sitemizde Yer Alan Bilgiler bilimsel veri niteliğinde değildir.Bu nedenle uygulamadan önce doktorunuzla yada bir sağlık uzmanı ile görüşmeniz önerilir.Bitkisel kür yada önerilerle ilgili uygulamalar hakkında sitemiz bir sorumluluk kabul etmez. Site Haritası için tıklayınız Sitemiz Kullanan Kişiler İçin Uyguladığımız Gizlilik Politikaları

İlgili Linkler